piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Simba (prawie) jak z bajki

Simba (prawie) jak z bajki [FILM]

Simba (prawie) jak z bajki
Data publikacji: 2016-04-07 17:56
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-07 17:56
Wywietleń: 2247 127318

Jednym przypomina briarda. Innym - Simbę z disneyowskiej opowieści o Królu Lwie. Dość, że towarzyski z niego chłopak: ciekawy świata i lgnący do ludzi. Trudno uwierzyć, że nawet takiego słodziaka ktoś porzucił, skazując na głód, strach, na poniewierkę.

W schronisku jest ledwie od miesiąca. I wciąż przeżywa traumę odrzucenia. Po latach spędzonych u boku swojego człowieka trudno mu się odnaleźć za kratami boksu w placówce, w której przebywa blisko setka innych - jak on bezdomnych - zwierząt.

- Został znaleziony na wybiegu dla psów przy schronisku. Z bardzo zaniedbaną okrywą włosową. Wystraszony. Nieufny. Wycofany - mówią pracownicy schroniska. - Ale cierpliwość, kontakt z człowiekiem i zabiegi pielęgnacyjne powinny zrobić swoje. I chłopak odzyska wiarę w ludzi. Poza tym będzie wyglądał dużo lepiej.

Nie wiadomo, jak długo Simba vel Majlo (234/16) żył na ulicy. Czy stan jego sierści to efekt długotrwałej bezdomności, czy jednak domowego zaniedbania. Dość, że teraz - już po kastracji - jest gotowy, by ruszyć nową lepszą drogą: ku nowemu domowi i dobrym ludziom. Jest w dobrej kondycji. Uwielbia spacery i wszelkie harce. Przyjazny dla dzieci i zwierząt. Choć obcych wciąż jeszcze namiętnie oszczekuje.

Kto chciałby Simbę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)


Film i fot.: Mirosław WINCONEK

Simba (prawie) jak z bajki Simba (prawie) jak z bajki Simba (prawie) jak z bajki Simba (prawie) jak z bajki

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie