Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Simba (prawie) jak z bajki [FILM]

Data publikacji: 07 kwietnia 2016 r. 17:56
Ostatnia aktualizacja: 06 czerwca 2022 r. 11:56
Simba (prawie) jak z bajki
 

Jednym przypomina briarda. Innym - Simbę z disneyowskiej opowieści o Królu Lwie. Dość, że towarzyski z niego chłopak: ciekawy świata i lgnący do ludzi. Trudno uwierzyć, że nawet takiego słodziaka ktoś porzucił, skazując na głód, strach, na poniewierkę.

W schronisku jest ledwie od miesiąca. I wciąż przeżywa traumę odrzucenia. Po latach spędzonych u boku swojego człowieka trudno mu się odnaleźć za kratami boksu w placówce, w której przebywa blisko setka innych - jak on bezdomnych - zwierząt.

- Został znaleziony na wybiegu dla psów przy schronisku. Z bardzo zaniedbaną okrywą włosową. Wystraszony. Nieufny. Wycofany - mówią pracownicy schroniska. - Ale cierpliwość, kontakt z człowiekiem i zabiegi pielęgnacyjne powinny zrobić swoje. I chłopak odzyska wiarę w ludzi. Poza tym będzie wyglądał dużo lepiej.

Nie wiadomo, jak długo Simba vel Majlo (234/16) żył na ulicy. Czy stan jego sierści to efekt długotrwałej bezdomności, czy jednak domowego zaniedbania. Dość, że teraz - już po kastracji - jest gotowy, by ruszyć nową lepszą drogą: ku nowemu domowi i dobrym ludziom. Jest w dobrej kondycji. Uwielbia spacery i wszelkie harce. Przyjazny dla dzieci i zwierząt. Choć obcych wciąż jeszcze namiętnie oszczekuje.

Kto chciałby Simbę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗
(an)


Film i fot.: Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA