czwartek, 22 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Hunter pod krawatem

Hunter pod krawatem [FILM]

Hunter pod krawatem
Data publikacji: 2016-04-04 07:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1469 125772

Młody, stąd w pełni sił i żywiołowy. Radosny, choć już po przejściach. Psiak o zamglonych bursztynowych oczach i rozbrajająco klapniętych uszach, fruwających w podskokach. Jedyny w swym rodzaju przebojowy schroniskowy elegancik: pod krawatem i w białych „kaloszkach".

Nikt nie pamięta, kiedy Hunter po raz pierwszy trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. A tym bardziej okoliczności, za sprawą których ów mały drobny psiak stał się wychudzonym i schorowanym bezdomniakiem. Za to pamiętają, z jaką nadzieją był z bidula oddawany w tzw. dobre ręce. I ten dzień fatalny, sprzed kilku miesięcy, gdy ona prysła i... Hunter powrócił za tutejsze kraty. Stąd w jego karcie teraz zapis niczym przestroga lub wyrok: „po nieudanej adopcji".

- Hunter ma wyjątkowo rozwinięte poczucie własności. Obojętne czy to zabawka, pufa czy sofa, a i tak będzie jej bronił przed innymi z zaangażowaniem godnym wyższej racji. Czasem nawet przed przyjaciółmi - mówią pracownicy schroniska. - Ma temperament, nad którym niewątpliwie trzeba będzie popracować. Stąd potrzebny mu opiekun o wielkim sercu, wyrozumiały, cierpliwy. Bo Hunter jest tego warty: uwagi i miłości! To wspaniały kumpel do zabawy i wędrówek. Przyjazny. Nie sprawia najmniejszych problemów, a nawet w gabinecie lekarskim jest wzorowym pacjentem.

Co ważne, bo Hunter ma skłonność do zapaleń pęcherza moczowego. Stąd potrzebuje specjalistycznej karmy i systematycznej opieki weterynaryjnej. Na tym m.in. także polega wyjątkowość tego słodkiego rudzielca. Na pewno nie jest psem dla każdego (czytaj: byle kogo).

Kto chciałby Huntera (1010/15) przygarnąć, przed nim otworzyć dom i serce, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)


Fot. i film: Mirosław WINCONEK

Hunter pod krawatem Hunter pod krawatem Hunter pod krawatem

Komentarze

Mamy obowiązek służyć zwierzętom.
Nie musisz zostawać Violetta Villas jak nie chcesz. Zostań po prostu dobrym człowiekiem. Tylko tyle. Więcej nie musisz.
2016-04-04 11:19:22
Psiaki
Aż chciałoby się wziąć takiego psiaka, ale co potem...zostać Violettą Villas? :)
2016-04-04 07:54:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Pierwszy dzień neutralizacji tallboya

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie