środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Przyjaciel dla Teo

Przyjaciel dla Teo

Przyjaciel dla Teo
Data publikacji: 2017-03-19 10:32
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-19 10:32
Wywietleń: 1155 222963

Rodzina pojechała na zimowisko. Za psem - który przez dekadę był im przyjacielem, kompanem do zabawy i stróżem - drzwi zamknęli. Bezpowrotnie. Zostawili na ulicy. Nad zagubionym staruszkiem ktoś się ulitował: ocalił od bólu, głodu i strachu bezdomności. Stąd teraz miejsce dla Teo w schronisku, a codziennością... kraty.

Od kiedy w połowie lutego trafił do schroniska, jest bodaj najsmutniejszym jego rezydentem. Tęsknotę za dawnym życiem i żal po nim widać w każdym jego spojrzeniu. W wyjątkowy poruszający sposób.

- Jest w typie amstaffa. Łagodny, delikatny, cichy. Mimo że jest już 10-latkiem, to zachował młodzieńczą werwę i żywiołowość. Dlatego potrzebuje długich spacerów, podczas których mógłby się wyszumieć - opowiadają pracownicy schroniska. - Jego wygląd przeczy charakterowi. To przyjacielski chłopak, który toleruje nie tylko inne psy, ale również koty. Może być wiernym bez reszty oddanym przyjacielem, jak mają to psy tej rasy.

Teo (169/17) potrzebuje odpowiedzialnego i konsekwentnego opiekuna. Jak najszybciej. Bo w życiu tego delikatnego staruszka każdy dzień się liczy podwójnie. Stracił rodzinę. Dajmy mu szansę na nową, przy której o zranionym sercu i dumie zdoła wreszcie zapomnieć. Zasługuje na lepszy los niż kąt za kratami w przytulisku.

Kto chciałby tej wyjątkowej psinie o siwym pysku i smutnych oczach los odmienić - przygarnąć, przyjąć do rodziny - jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81 (al. Wojska Polskiego 247).

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. ZUK/Schronisko

 

Przyjaciel dla Teo Przyjaciel dla Teo

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy