wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Morris: chłopak z przeszłością

Morris: chłopak z przeszłością

Morris: chłopak z przeszłością
Data publikacji: 2015-11-02 07:12
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-02 23:23
Wywietleń: 976 34459

Chudy, że żebra można liczyć. Wystraszony, jakby zły los znów miał go dopaść. Porzucony, odepchnięty, zagubiony. Psiak o nieznanej przeszłości, co tygodniami błąkał się w rejonie ul. Portowej: zanim ktoś się nad nim zlitował i zadbał o miskę dla niego, choć w szczecińskim schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Był niczym strzępek nerwów, gdy trafił na betonową podłogę boksu, za kraty. W dokumentacji jest numerem 730/15. Wolontariusze schroniska dali mu imię Morris.

- Trudno powiedzieć, czy życie miał bardzo podłe, czy to schroniskowa rzeczywistość tak tego psiaka zmieniła. Powoli, z tygodnia na tydzień, odbudowujemy jego zaufanie: umacniając w przekonaniu, że człowiek to nie zawsze samo zło - opowiada Natalia, wolontariuszka opiekująca się Morrisem. - Coraz chętniej i z większą radością korzysta ze spacerów. To zauważalna zmiana, bo na początku trudno było go zachęcić do przypięcia smyczy. Choć widać, że nie jest mu obca i radzi sobie na niej bardzo dobrze.

Morris jest ledwie sięga kolana. Czarny, podpalany „drobiazg", co ma około 5 lat.

- Wobec innych psów jest obojętny. Na wybiegu przybiega na zawołanie. Ale każdy bardziej energiczny gest budzi w nim strach, wciąż jeszcze płoszy. Ale jeżeli ktoś da mu szansę, okaże zrozumienie i cierpliwość, to zyska naprawdę fajnego przyjaciela - dodaje Natalia.

Morris to pies o wielkim sercu, co czeka na swojego człowieka. Kto chciałby Morrisa los odmienić, jest proszony o kontakt: szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81, wolontariuszka Natalia - 798-384-243.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. Katarzyna KAPITAN
Film: Dariusz LITKIEWICZ

Morris: chłopak z przeszłością Morris: chłopak z przeszłością Morris: chłopak z przeszłością Morris: chłopak z przeszłością

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie