poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Szansa na Maksa! (film)

Szansa na Maksa! (film)

Szansa na Maksa! (film)
Data publikacji: 2015-10-29 13:18
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-29 13:23
Wywietleń: 921 33951

Za kratami oczy smutne. Przy siwym pyszczku obroża z numerem. Wyrok nie za swoje winy Maksio odsiaduje w szczecińskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Tęskni za dobrym człowiekiem.


Nie jest piękny, ani młody, więc... wśród bezdomniaków z szansami na adopcję los go zepchnął na sam dół listy. Dlatego tuż po kastracji trafi do kojca „specjalnej troski" z takim jak on 8-10-latkiem po przejściach.

Maksio był psem pracującym. Stróżował wraz z 13-letnią Gają pewnego prywatnego terenu przy ul. Judyma. Za siatką z miską napełnianą przez tych, których widok biednych chudych psów wzruszył.

- Uciekał. Potem wracał. Bo na wolności życie też go nie rozpieszczało. Nie znalazł się nikt, kto by Maksia przygarnął. Choć on tak szukał - wspomina pan Tadeusz, dokarmiający Maksia i jego towarzyszkę niedoli. - Wspaniały, mądry i przyjazny Maksio. Tu z numerem: 589/14. Za kratami taki smutny... Maksio zasługuje na ciepło, jakiego od ludzi niewiele zaznał. Potrzebuje domu i człowieka, który go przyjmie do rodziny.

- Kiedyś jego miska rzadko była pełna, nie miał co zjeść. Dlatego teraz pałaszuje za dwóch i może się zdążyć, że wykorzysta nieuwagę i bez pytania poczęstuje się czyjąś kanapką. Jego kontakt z psami jest tak, jak u ludzi: jednych lubi, innych nie - opowiada Darek, wolontariusz opiekujący się Maksiem.

Kto chciałby Maksa los odmienić, jest proszony o kontakt: wolontariusz Darek - 500 864 304, szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Dorota KOSZ
Film: Dariusz Litkiewicz

Szansa na Maksa! (film) Szansa na Maksa! (film) Szansa na Maksa! (film) Szansa na Maksa! (film)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie