Poniedziałek 14 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Kłapouchy jak Cykor

Data publikacji: 2021-05-09 21:21
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-11 12:08
Kłapouchy jak Cykor
Cykor (52/21) jest oryginalnie umaszczonym psiakiem w stylu spaniela. Przyjaznym, choć nieco nieśmiałym przy pierwszym spotkaniu. Ale wystarczy go zabrać na spacer, by... dać mu się uwieść. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

Czarny, podpalany, w typie spaniela - mowa o rezydencie szczecińskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, który na nowy dom i rodzinę czeka w boksie nr 68.

Spaniele z natury są łagodne i uległe. I właśnie taki - dość ciapowaty - jest Cykor.

- Trafił do nas w połowie lutego. Jako pies bezpański, błąkający się w rejonie ul. Pyrzyckiej. Nikt go nie szukał. Nie był oznaczony przy pomocy mikroczipa. O jego przeszłości nic więc nie wiemy. Poza tym, że to przyjacielski psiak, choć przy pierwszym poznaniu dość ostrożny, nieśmiały i nieufny. Stąd jego obecne imię - opowiadają pracownicy schroniska.

Cykor został porzucony w czasie obfitych opadów śniegu i siarczystych mrozów. Na ulicy, jak niepotrzebna rzecz. Stracił dom po ośmiu latach, gdy... się komuś znudził. Trudno się dziwić, że teraz dystansem okazuje żal do człowieka.

- Cykor uwielbia spacery. Ładnie chodzi na smyczy i bardzo się pilnuje swojego opiekuna. Poza tym to wyjątkowo przyjazny i spokojny psiak. Bystry i ciekawy świata. Łasy na przysmaki, którymi nietrudno będzie zdobyć jego serce. Będzie idealnym psem rodzinnym. Wystarczy dać mu szansę. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z naszym uroczym Cykorem - zachęcają psa obecni, tymczasowi opiekunowie.

Cykor (52/21) jeszcze nie trafił na swojego człowieka. Czeka na niego w schroniskowym boksie długo, za długo. Kto więc chciałby przygarnąć tak oryginalnego kłapouchego przystojniaka - lub jakąkolwiek inną bezdomną psinę czy kocinę - jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, fax +48 91 487 66 46, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt), w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.
Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.
                                                                       * * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami.©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ