Poniedziałek 14 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Poznajcie Cezara

Data publikacji: 2021-05-04 09:41
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-04 09:41
Poznajcie Cezara
Cezar (81/21) potrzebuje cierpliwego i wyrozumiałego opiekuna, z którym mógłby się związać na dobre i na zawsze. To uroczy wrażliwiec, który za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt  

To biała karta: do zapisania przez nową rodzinę. Mowa o Cezarze - dostojnym psie w typie owczarka niemieckiego, od marca za kratami schroniska odsiadującym wyrok nie za własne winy. O przyjaznym olbrzymie, który za ludźmi wodzi tęsknym wzrokiem.

Cezar posturą budzi respekt. Lecz ma tak łagodne spojrzenie, że… Niczym brat - łata z każdym wchodzi w dobre relacje.

- Jest psem niezwykle przyjaznym i radosnym. Dowiezionym do naszej placówki z działek przy ul. Budziszyńskiej. Nic o nim nie wiemy. Poza tym, że błąkał się samotnie, dość zaniedbany. Dopiero u nas został zaszczepiony wykastrowany - opowiadają Cezara obecni schroniskowi opiekunowie. - Okazało się, że to ośmiolatek. Jak na swój wiek, w świetnej kondycji i zdrowiu. Ma spokojne i zrównoważone usposobienie. W jego żyłach płynie krew owczarka niemieckiego, więc przyszłej rodzinie zapewni poczucie bezpieczeństwa. Tym bardziej, że z natury jest opiekuńczym czworonogiem. Niestety, trzeba będzie popracować nad jego wychowaniem. Zachowuje się bowiem niczym wielkie dziecko. Chce się bawić, ale na komendy nie ma ochoty reagować.

To miły psiak, który cieszy się na widok człowieka. Gotowy do adopcji na już i na zawsze. Jednak przyszły opiekun musi mieć świadomość, że Cezar po pobycie w schronisku będzie potrzebował czasu, aby znów się poczuć bezpiecznie w nowym domu.

Wszystko wskazuje na to, że najlepiej się sprawdzi jako jedyny czworonożny pupil w rodzinie ze starszymi dziećmi. Bo choć to spokojny i zrównoważony pies, to jednak pokłady jego cierpliwości są niezbadane. Podobnie, jak stosunek do kotów.

Kto chciałby przyjaznego Cezara (81/21) przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30. Na nowe domy i rodziny czekają tam aktualnie 32 psiaki oraz 2 kociaki.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.

                                                                     * * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ