Wtorek 13 kwietnia 2021r. 

Czemu nie Edi?

Data publikacji: 2021-04-01 07:34
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-01 07:34
Czemu nie Edi?
 

"Nie jest typem przytulasa. Ale - jak każdy pies - jest spragniony kontaktu z człowiekiem. Potrzeba mu tylko spokojnego, nienachalnego i odpowiedzialnego przewodnika" - do przygarnięcia Ediego o przedwcześnie posiwiałym pyszczku zachęcają jego schroniskowi opiekunowie.

W przypadku Ediego, pozory mylą. To żwawy dziesięciolatek, który nie da sobą pomiatać.

- Nie jest jeszcze psim dziaduniem, któremu w głowie tylko kanapa i miska. Drzemią w nim pokłady niewyczerpanej energii. Chętnie biega za piłką. Uwielbia spacery na długich dystansach. Poza tym... Lubi towarzystwo innych psów, a szczególne suczek. I potrafi warknąć, gdy ma dość zabawy czy przytulania - o Edim opowiadają jego schroniskowi opiekunowie.

I przyznają:

- To pies dla osoby chcącej adoptować seniora w potrzebie. Zdającej sobie sprawę z faktu, że przecież starsze psy kochają bardziej. Tak osoba musi jednak wiedzieć, że Edi potrzebuje czasu, aby przekonać się do potencjalnego opiekuna. Bowiem zanim do nas trafił, przeżył osobistą tragedię: został porzucony. Jego opiekunowie zmienili miejsce zamieszkania, ale o Edim już nie chcieli pamiętać.

Po tej stracie - domu i rodziny - Edi się załamał. Jakby przestał się starać. Zrobił się nieufny: zaczął pilnować miski zarówno przed innymi psami, jak i ludźmi.

- Nie lubi gwałtownych ruchów. Dlatego dla owego owczarka w wersji mini jest referowany dom bez małych dzieci. Zapraszamy na spacer zapoznawczy z siwym Edim. Naprawdę warto dać mu szansę - przekonują schroniskowi opiekunowie.

Edi (373/20) to pocieszny "niziołek" o posiwiałej mordce: gotowy do adopcji na już i na zawsze. Kto chciałby tego malucha lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

Edi (373/20) już dwukrotnie gościł na łamach "Kuriera". Niestety, nie zdołaliśmy znaleźć kochającego domu dla tego uroczego "nioziołka". Może więc tym razem?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ