Wtorek 13 kwietnia 2021r. 

Ajax w typie bull

Data publikacji: 2021-03-28 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-28 21:46
Ajax w typie bull
Ajax (35/21) ma atletyczną posturę, ale to skory do zabawy niepoprawny łasuch o gołębim sercu. Ludzi kocha, a innych zwierząt się boi, więc ich bliskości nie toleruje. Fot. Schronisko  

Atletyczna sylwetka. Świetna kondycja. Piękna sierść. Do tego uśmiech nie schodzący z pyska, szczególnie na zapach przysmaków. Taki jest Ajax - pies w typie bull, który od miesiąca czeka na nowy dom w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

Został doprowadzony z ul. Witosa. "Dostojny samiec o gołębim sercu" - jak wspominają pracownicy schroniska. Pogodny, przyjazny ludziom, dobrze utrzymany - wydawało się, że człowiek mu się zagubił tylko na chwilę. Tym bardziej, że - jak sprawdzono - Ajax miał go zapisanego w mikroczipie wszczepionym pod skórę. Niestety, po dwóch tygodniach stało się jasne, że dawny opiekun psa porzucił.

- To bardzo bystry pies. Znający podstawowe komendy. Do tego przyjazny i grzeczny. Tyle że wyłącznie wobec ludzi. Innych zwierząt nie toleruje. Nawet na widok psów staje się pobudzony. Dlatego jest mu potrzebny odpowiedzialny i doświadczony opiekun. Znający specyfikę psów w typie bull - mówią opiekunowie Ajaksa.

Ajax kocha ludzi i przysmaki. To ośmiolatek w świetnej kondycji i zdrowiu, który doskonale się sprawdzi w aktywnie spędzającej czas rodzinie. Najlepiej bez małych dzieci. Bo Ajax jest dużym psem, który najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy z własnej postury, ciężaru i siły.

- Osoba, która podaruje mu dom i otoczy troskliwą opieką może być pewna, że stanie się dla niego całym światem, odwzajemniając miłość po stokroć - zapewniają Ajaksa tymczasowi opiekunowie, zapraszając na spacer zapoznawczy z tym schroniskowym przystojniakiem.

Kto chciałby rudego Ajaksa (35/21) - lub jakąkolwiek inną równie osamotnioną psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, dać mu szansę i życie uczynić lepszym, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

 

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ