piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Brosmo: w wielkiej potrzebie

Brosmo: w wielkiej potrzebie

Brosmo: w wielkiej potrzebie
Data publikacji: 2015-10-16 12:26
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-09 12:23
Wywietleń: 966 28949

Miał dom do czasu, gdy się nie zestarzał. Dopóki przez zaćmę nie przestał widzieć na jedno oko. Wtedy człowiek wyrzucił Brosma na ulicę, jak niepotrzebną zepsutą rzecz. Okrutny los dopadł Brosma po raz wtóry: znów grozi mu trauma schroniskowego dożywocia.

Brosmo (972/14) dzieli los wielu psów porzuconych w jesieni życia. Przez 9 lat był zabawką dla kogoś, kto nie był wart jego bezgranicznego oddania i bezwarunkowej przyjaźni. Porzucony. Przerażony. Wycieńczony. Trafił do schroniska dla bezdomnych zwierząt w ubiegłym roku. Nie odnalazł się za jego kratami. Gasł wciśnięty w kąt kwarannowego boksu. Uratował go tymczasowy opiekun. Teraz Brosmowi potrzebny prawdziwy dom i ludzki człowiek. Bo inaczej psi staruszek będzie musiał wrócić do schroniska.

- Piękny, miły, spokojny pies. Ładnie chodzi na smyczy. Jest bardzo przyjazny do wszystkich ludzi. Szybko przywiązuje się do nowych opiekunów. Z innymi psami nie ma problemów, z większością innych zwierząt się dogaduje. Ma zaćmę na prawym oku, ale zupełnie w niczym mu ta mała niepełnosprawność nie przeszkadza - Brosma opisuje wolontariuszka Agata, u której ów psi staruszek znalazł dom tymczasowy.

Brosmo to mieszaniec o piaskowej sierści. Wykastrowany, zaszczepiony. Uwielbia zabawy w wodzie i pogoń za kijami. Jest pieszczochem mimo woli. Łasuchem o łagodnym usposobieniu, który nie psoci nawet, gdy z kotami zostaje zamknięty w mieszkaniu na 8 godzin.
Dom tymczasowy dla Brosma jest na krótko. Jeżeli wkrótce nie znajdzie nowych opiekunów i prawdziwego domu, będzie musiał wrócić do schroniska. Co dla Brosma byłoby tragedią - nie ma wątpliwości jego tymczasowa opiekunka.

Czy znajdzie się dobry człowiek, który przyjmie Brosma do rodziny? Kto chciałby jego los odmienić, jest proszony o kontakt: wolontariuszka Agata - tel. 884-994-053, szczecińskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt - tel. +48 91-487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)
Fot. ZUK/schronisko

Brosmo: w wielkiej potrzebie Brosmo: w wielkiej potrzebie

Komentarze

BelllaH
Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Znalazlam w internecie dobry plan na chudniecie, wpiszcie sobie w google - xxally radzi jak szybko schudnac
2015-12-09 10:33:03
Ola
A czemu będzie musiał wrócic do schroniska jak ma zapewniony dom tymczasowy? Nie może tam przebywać do znalezienia nowego opiekuna??
2015-10-18 19:39:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy