sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Weź mnie Kurierem do domu > Biedny Piki

Biedny Piki

Biedny Piki
Data publikacji: 2017-07-10 14:45
Wywietleń: 1209 274281

Piki jest maleńki i stareńki. Za dnia w schronisku go nie widać. Przed światem chowa się w drewnianej budzie: apatyczny, osowiały, wycofany. Cierpi, jak każdy pies, który po dziesięciu latach - w jednej chwili - stracił ukochanego opiekuna, a wraz z nim dom, swój bezpieczny azyl.

Pan Pikiego nie porzucił. Wybrał dla niego to, o wydawało się dla niego najlepsze. Z miłości... Dał psiakowi szansę na lepsze życie.

- Opiekun Pikiego został wyeksmitowany z mieszkania. Stał się bezdomnym, a pies podzielił jego los. Dlatego pożegnanie w schronisku dla obu nie było łatwe. Przeżyli razem 10 długich lat - opowiadają Pikiego schroniskowi opiekunowie. - Choć od tego czasu minął ponad miesiąc, psina nadal bardzo tęskni za dawnym opiekunem. Jest apatyczny, wycofany. Chowa się w budzie na cały dzień, aby po zamknięciu schroniska wychodzić na wybieg, siadać w kącie i zawodzić, z całych sił nawołując swojego dawnego opiekuna.

Piki to teraz schroniskowy numer 484/17. Rezydent III wybiegu. Trzeba o niego pytać, żeby mieć szansę go spotkać, zabrać na spacer.

- Ożywia się jedynie w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem. Łaknie jego towarzystwa. Jest bardzo grzecznego powolniaka. Chętnie się przytula, nastawia na głaski. Potrzebuje domu, w którym znajdzie spokój i ukojenie. Miejsca, gdzie będzie mógł poleżeć w fotelu. Ale przede wszystkim potrzebuje człowieka, przy którego boku będzie mógł spędzić resztę życia: dobrego i wyrozumiałego człowieka.

Kto chciałby Pikiego (484/17) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91 487-02-81.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Na zdjęciu: Maleńki Piki w schronisku czeka na dobrych ludzi i nowy dom.  

Fot. ZUK/Schronisko

Biedny Piki Biedny Piki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy