czwartek, 04 marca 2021r.

Berta, czyli przytulaśny zwierz

Data publikacji: 2021-02-14 00:09
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-14 00:09
Berta, czyli przytulaśny zwierz
Fot. Schronisko  

To z natury bardzo pogodna psina. Wyjątkowo przyjazna ludziom: dosłownie zapatrzona w opiekuna. "Z powodów nam nieznanych i niepojętych przyprowadzona do schroniska jako znaleziona. I tak... porzucona" - o Bercie mówią jej obecni, tymczasowi opiekunowie.

To typowy kanapowiec: maleńka, delikatna, spokojna psina. Nie da się ukryć - z lekką nadwagą. Patrzy na ludzi tak, jakby się do nich uśmiechała. Ogonem merda na powitanie.

- Jest jedyną w swoim rodzaju damą. Wprawdzie już niemłodą, ale za to słodką i kochaną. Jest bardzo towarzyska. Rzec można, że z niej przytulaśny zwierz. Poza tym jest grzeczna, spokojna, ładnie chodzi na smyczy. Będzie idealnym psem rodzinnym. Dobrym ludziom sprawi jeszcze wiele radości - przekonują schroniskowi opiekunowie Berty.

Została doprowadzona do placówki przy al. Wojska Polskiego 247 na początku stycznia. Jako rzekomo znaleziona przy ul. Retry. Zadbana psina, więc wyglądało na to, że stęskniony opiekun szybko się zgłosi po tak "słodką zgubę". Ale tak się nie stało. Czip zdradził nie tylko jej dotychczasowe imię - Bunia (uwaga: pod tym imieniem nadal widnieje w wyszukiwarce schroniska), ale również jak perfidnie została porzucona.

- W wieku 10 lat pozostawiona... Z powodów nam nie znanych i niepojętych - przyznają pracownicy schroniska.

Ona nie znosi samotności. Dlatego nie odnajduje się w realiach schroniska: zamknięta w boksie, za kratami. Wystarczy, że dostrzeże opiekuna, a natychmiast chciałaby się przytulać: nadstawia kark na głaski, prosząc o zabranie na spacer.

Berta potrzebuje uwagi i czułości, a przede wszystkim dobrych ludzi, którzy otworzą przed nią dom i serce. Kto chciałby tę puchatą damę (21/21) lub jakąkolwiek inną psinę czy kocinę przygarnąć, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie: al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele (oprócz świąt) w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.

* * *

Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

"Adoptując jednego psa nie zmienisz całego świata, ale zmienisz cały świat tego psa" - przypominają pracownicy schroniska i wskazują na poczciwą Bertę (21/21) - delikatną sunię, który na nowy dom i rodzinę czeka w szczecińskim przytulisku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ