czwartek, 04 marca 2021r.

Piękna i czuła Zoja

Data publikacji: 2021-02-11 23:46
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-11 23:46
Piękna i czuła Zoja
Zoja (446/20) to piękna czuła psina, który na nowy dom i kochającą rodzinę czeka w szczecińskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt (al. Wojska Polskiego 247). Fot. Schronisko  

"Zbyt energiczna" - uznał opiekun i adoptowaną Zoję zwrócił do schroniska. Od tego dnia minęły już cztery miesiące, a ona wciąż tęskni za domem, który miała przez chwilę.

Zoja z ciepłego domu trafiła za kraty. Teraz jest rezydentką boksu nr 32. Przyciąga uwagę piękną sylwetką i oryginalnym umaszczeniem.

- Trafiła pod naszą opiekę w październiku ubiegłego roku. Z przyczyn losowych, niezależnych od niej. I to... natychmiast rzuca się w oczy - mówią Zoi schroniskowi opiekunowie. - Jest niezwykle ufna. Czule wchodzi w relacje pies-człowiek. Spacery z nią są przyjemnością. Poza tym to bardzo wrażliwa dziewczyna, która okazuje wdzięczność za każdy najdrobniejszy gest przyjaźni. Radością reaguje na przytulanie i głaskanie. Przy opiekunie sprawia wrażenie jakby się uśmiechała. Smutnieje dopiero, gdy wraca do boksu.

Zoja to pogodnej natury czterolatka: w pełni sił i zdrowia. Wysterylizowana i zaszczepiona. Jest energiczna i ciekawa świata. Chętnie bierze udział ww wszelkich zabawach: radośnie okazując entuzjazm. Poza tym jest łasa na przysmaki.

- Szukamy dla niej życzliwej i pogodnej rodziny, przy której poczuje spokój: troskliwego opiekuna, który poświęci jej sporo czasu i uwagi. Zoja będzie dobrym psem rodzinnym. Ale najlepiej się sprawdzi w niezbyt licznej: bez zgiełku i nadmiaru bodźców - przyznają jej tymczasowi schroniskowi opiekunowie.

Kto chciałby piękną Zoję (446/20) - lub jakąkolwiek inną równie osamotnioną psinę czy kocinę - przyjąć do rodziny, dać jej szansę i życie uczynić lepszym, jest proszony o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie (al. Wojska Polskiego 247, tel. +48 91 487 02 81, e-mail: schronisko@schronisko.szczecin.pl. Placówka jest czynna codziennie, również w soboty i wskazane niedziele - oprócz świąt - w godzinach 9-16. Adopcje odbywają się od g. 8.30 do 15.30.

Uwaga: schronisko pracuje w reżimie sanitarnym, co oznacza, że wejście na jego teren jest możliwe wyłącznie w maseczce i przy zachowaniu zasad dystansu społecznego. Na spacery zapoznawcze oraz adopcje należy się umawiać z wyprzedzeniem, najlepiej telefonicznie.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ