Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Eko-dziennikarze z „Kurierem”

Data publikacji: 2015-11-12 12:37
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-12 12:37
Eko-dziennikarze z „Kurierem”
 

ZAPROSZENIE od „Kuriera” przyjęliśmy oczywiście z dużą radością. Na wieść o nim wszyscy członkowie naszego koła dziennikarskiego zareagowali z nieskrywanym entuzjazmem. Tego typu impreza to nie lada atrakcja – zwłaszcza dlatego, że jest to okazja do spotkania z zawodowymi dziennikarzami i fotoreporterami.
Już po wejściu do autobusu zrobiło się fajnie, bo spotkały się w nim drużyny dziennikarskie z różnych gazetek szkolnych ze Szczecina i Stargardu. Atmosfera była typowo „branżowa” – poznawaliśmy się nawzajem, wymienialiśmy pomysłami, czuliśmy się w tym gronie naprawdę wyjątkowo. Było wesoło i pogodnie. 
Podróż nie trwała długo i niebawem znaleźliśmy się w Ośrodku Szkoleniowo-Badawczym w Ostoi. A tam już czekała na nas moc atrakcji. Pracownicy ośrodka przygotowali dla nas arcyciekawe warsztaty na temat odnawialnych źródeł energii. Nie tylko opowiadali i wyjaśniali różne problemy, ale musieli też stawić czoła ogromnej liczbie trudnych pytań, które padały ze strony głodnych wiedzy młodych dziennikarzy. Był też film edukacyjny i doświadczenia.
Dowiedzieliśmy się, czym jest energia, dlaczego warto ją oszczędzać i jak to robić. Poznaliśmy zasadę działania turbin wiatrowych i własnoręcznie wykonaliśmy ich miniatury. Potem wszyscy mogliśmy pojeździć (naprawdę szybkim) gokartem z napędem solarnym. Czasu starczyło też na „przetestowanie” nowoczesnego placu zabaw i zbieranie kasztanów, czemu sprzyjała słoneczna, choć tamtego dnia mroźna pogoda. 
Na pożegnanie każdy z uczestników warsztatów otrzymał imponujący pakiet prezentów, związanych z regionem i z ekologią. Znalazła się wśród nich perełka – książka, zatytułowana „Kurier” przy tym był – 70 lat historii polskiego Szczecina oczami dziennikarzy”. A w książce? Artykuły stare i nowe z różnych dziedzin życia, czyli to, co dla nas cenne i przydatne jako baza wiedzy o mieście i regionie, a także o zawodzie dziennikarza.
Już nie możemy się doczekać następnej imprezy Kuriera.
Alicja ŁOPATKIEWICZ
Super Buda
Szkoła Podstawowa nr 74 w Szczecinie

Moduł fotowoltaiczny monokrystałowy w Ostoi. Fotowoltaika to uzjawisko przetwarzania energii promieniowanioa słonecznego w energię elektryczną.

Fot.: b.t.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA