wtorek, 07 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szkolny Pulitzer > Drzwi otwarte

Drzwi otwarte

Drzwi otwarte
Data publikacji: 2016-05-15 11:22
Wywietleń: 1116 133468

Dnia 28 kwietnia uczniowie klas szóstych zostali zaproszeni na „Drzwi otwarte” – do Gimnazjum nr 2 w Wałczu. Celem tego spotkania było pokazanie naszej pięknej i zabytkowej szkoły przyszłym gimnazjalistom i dobra zabawa na warsztatach tematycznych, prowadzonych przez nauczycieli pracujących w „Dwójce”. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Przebudzenie mocy”, dlatego wszyscy miłośnicy „Gwiezdnych wojen” mogli czuć się usatysfakcjonowani. Jedną z wielu atrakcji było przygotowane specjalnie na tę okazję planetarium, w którym można było zobaczyć cały układ słoneczny. Szóstoklasiści świetnie poradzili sobie z konkursem filmowym, zadaniami matematycznymi, językowymi, krzyżówkami i rebusami. Przy okazji zobaczyli zajęcia koła plastycznego „Sztukateria”, zajęcia z kynoterapeutą, występy szkolnego zespołu wokalnego, pokaz karate na hali sportowej. Dodatkową niespodzianką byli przebrani za postaci z „Gwiezdnych wojen” uczniowie z koła teatralnego „Mała scena”.

Szóstoklasiści, którzy jako pierwsi rozwiązali przygotowane dla nich łamigłówki – otrzymali nagrody – były nimi karnety na pizzę.

Po południu nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Wałczu spotkali się z rodzicami naszych przyszłych uczniów. W miłej atmosferze, przy kawie i bardzo smacznych wypiekach, o które postarała się Rada Rodziców, rozmawialiśmy o specyfice naszej szkoły, sukcesach i oczekiwaniach przyszłych gimnazjalistów.

Mamy się czym pochwalić – piękny przestronny budynek, wyposażony w windę, nowocześnie klasopracownie. Od wielu lat posiadamy dziennik internetowy, pracownię witarżu, wolontariat, koło strzeleckie i modelarskie, międzynarodową wymianę młodzieży, nieodpłatne zajęcia językowe – język rosyjski, ukraiński, warsztaty językowe DSD, które kończą się egzaminem państwowym i certyfikatem z języka niemieckiego, zajęcia artystyczne i sportowe. Jesteśmy dumni z najlepszych wyników egzaminów klas III w powiecie, naszych finalistów, laureatów konkursów przedmiotowych i absolwentów, którzy zdobywają sukcesy międzynarodowe - takie jak Adam Klimont – wykładowca na Uniwersytecie Cambridge, Michał Kubiak, grający w reprezentacji Polski, czy mistrz świata – Krzysztof Głowacki.

Do zobaczenia we wrześniu!

A.K., redakcja "Extra Dwójki"

 

Drzwi otwarte Drzwi otwarte

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie