środa, 24 kwietnia 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Szczecin na wiosnę > "Złote Pointy 2016"

"Złote Pointy 2016"

"Złote Pointy 2016"
Data publikacji: 2016-04-01 14:25
Wywietleń: 643 126586

Jedyny międzynarodowy konkurs dla najlepszych absolwentów szkół baletowych w Polsce i Europie  rozpocznie się 19  i potrwa do 23  kwietnia w Operze na Zamku. 

Głównym celem konkursu „Złote Pointy” jest nie tylko prezentacja osiągnięć tancerzy, ale także pomoc uzdolnionym młodym tancerzom w rozpoczęciu kariery zawodowej.

W tegorocznym konkursie oprócz absolwentów z 5 polskich szkół baletowych będziemy mieli okazję zobaczyć absolwentów między innymi z: Berlina (Niemcy), Pragi (Czechy), Budapesztu (Węgry).  

Finał konkursu połączony będzie z uroczystą Galą 25-lecia Fundacji Balet – działającej na rzecz dzieci i młodzieży artystycznie uzdolnionych, jest pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu baletowego „Złote Pointy”. Obok laureatów i wyróżnionych w tegorocznym konkursie na scenie Opery będziemy mieli okazję podziwiać zaproszonych tancerzy, laureatów poprzednich edycji naszego konkursu, m.In.: Dominikę Krysztoforską (1994) I Solistka Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Annę Sąsiadek (1995) wieloletnią solistkę Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Wiesława Dudka (1996) wieloletniego I Solista Opery Narodowej w Berlinie, Monikę Maciejewską (1998) I solistkę Teatru Wielkiego w Łodzi, Marcina Krajewskiego (1999) wieloletni I Solistę Opery Narodowej w Berlinie i Meksyku.

 Podczas konkursu „Złote Pointy” przyznawany jest również tytuł „Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych”, także stypendia artystyczne dla uczniów polskich szkół baletowych, a miesięczne warsztaty baletowe na Florydzie przyznaje  Vladimir Issaev – baletmistrz i dyrektor Arts Ballet Theatre of Floryda. 

 

Więcej: www.fundacjabalet.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wspierali nauczycieli
Szczecińskie obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Manifestacja. „Solidarność” chce podwyżek
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz strajk nauczycieli?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie