Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

"Złote Pointy 2016"

Data publikacji: 01 kwietnia 2016 r. 14:25
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2016 r. 14:25
"Złote Pointy 2016"
 

Jedyny międzynarodowy konkurs dla najlepszych absolwentów szkół baletowych w Polsce i Europie  rozpocznie się 19  i potrwa do 23  kwietnia w Operze na Zamku. 

Głównym celem konkursu „Złote Pointy” jest nie tylko prezentacja osiągnięć tancerzy, ale także pomoc uzdolnionym młodym tancerzom w rozpoczęciu kariery zawodowej.

W tegorocznym konkursie oprócz absolwentów z 5 polskich szkół baletowych będziemy mieli okazję zobaczyć absolwentów między innymi z: Berlina (Niemcy), Pragi (Czechy), Budapesztu (Węgry).  

Finał konkursu połączony będzie z uroczystą Galą 25-lecia Fundacji Balet – działającej na rzecz dzieci i młodzieży artystycznie uzdolnionych, jest pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu baletowego „Złote Pointy”. Obok laureatów i wyróżnionych w tegorocznym konkursie na scenie Opery będziemy mieli okazję podziwiać zaproszonych tancerzy, laureatów poprzednich edycji naszego konkursu, m.In.: Dominikę Krysztoforską (1994) I Solistka Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Annę Sąsiadek (1995) wieloletnią solistkę Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Wiesława Dudka (1996) wieloletniego I Solista Opery Narodowej w Berlinie, Monikę Maciejewską (1998) I solistkę Teatru Wielkiego w Łodzi, Marcina Krajewskiego (1999) wieloletni I Solistę Opery Narodowej w Berlinie i Meksyku.

 Podczas konkursu „Złote Pointy” przyznawany jest również tytuł „Najlepszego Absolwenta Szkół Baletowych”, także stypendia artystyczne dla uczniów polskich szkół baletowych, a miesięczne warsztaty baletowe na Florydzie przyznaje  Vladimir Issaev – baletmistrz i dyrektor Arts Ballet Theatre of Floryda. 

 

Więcej: www.fundacjabalet.pl

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA