środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Przez granice > Warsztaty przygraniczne

Warsztaty przygraniczne

Data publikacji: 2016-02-25 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-25 11:39
Wywietleń: 872 121234

W najbliższy weekend znany pałac państwa Orłowskich w Ramin będzie miejscem „Warsztatów przygranicznych Plus”. Główny ich temat to procesy społeczne na polsko-niemieckim pograniczu, wyzwania kulturowe z nimi związane, rola transgranicznej metropolii szczecińskiej i otaczających ją terenów wiejskich, procesy transformacji na Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Przednim i w powiecie Uckermark.

Organizatorzy piszą: „Przez pokolenia po obu stronach granicy urządziliśmy się życie na rubieży. Dzisiaj po niemieckiej stronie wielu młodych ludzi wyjeżdża na Zachód, bo tam widzi nadzieję i szanse na lepsze życie. Jednocześnie region wypełniają polscy obywatele, którzy nierzadko przynoszą bardziej pragmatyczne, gospodarczo-liberalne nastawienie i cenny, dotychczas nie mający miejsca, związek miasta i wsi. Taki kierunek rozwoju niesie ze sobą wiele wyzwań. Jednym z nich jest potrzeba dalszego tworzenia i rozwoju silnego społeczeństwa obywatelskiego, które będzie w stanie wznieść sie ponad granice kraju i języka”.

Warsztaty kontynuują działania podjęte w ostatnich latach w ramach Kawiarenki Przygranicznej. Wezmą w nich udział przedstawiciele instytucji, stowarzyszeń, fundacji, grup nieformalnych i osób prywatnych, które są zaangażowane w polsko-niemiecką współpracę w rejonie nadgranicznym lub chciałyby taką współpracę rozpocząć.

Organizator warsztatówr: RAA Mecklenburg-Vorpommern e. V. | perspektywa – Od pogranicza do spotkania. Więcej: www.facebook.com/perspektywaDE, www.twitter.com/perspektywaDE.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy