czwartek, 21 listopada 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Wędkarski, sportowy, ogólnopolski maj

Wędkarski, sportowy, ogólnopolski maj [GALERIA]

Wędkarski, sportowy, ogólnopolski maj
Data publikacji: 2019-04-24 12:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-24 20:59
Wywietleń: 1750 387324

Oczywiście – na wodach naszego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. Zarząd i Kapitanat Sportowy zadbały o to, aby wzorem dwóch poprzednich lat na naszych wodach rozgrywały się zawody wędkarskie klasy krajowej. Gwoli przypomnienia: w kwietniu 2017 roku na popularnym wśród naszych wędkarzy łowisku „kamienie” na Wyspie Puckiej odbyły się ogólnopolskie eliminacje do Grand Prix Polski w wędkarstwie spławikowym na rok 2018. Rywalizowało sześć pięcioosobowych drużyn i dziewięciu zawodników, którzy zgłosili się indywidualnie. W ubiegłym roku w czerwcu na łowisku Sicina gościliśmy osiemdziesięciu zawodników, którzy stanęli w szranki Gruntowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. 

W tym roku zawodników krajowych ugościmy dwa razy, jak powiedział mi zastępca prezesa okręgu do spraw sportu Krzysztof Sindrewicz.

Od drugiego do piątego maja na Wyspie Puckiej rozgrywane będą eliminacje do spławikowego Grand Prix Polski na 2020 rok. Również w maju, ale od 23 do 26 i również na Wyspie Puckiej odbywać się będą Klubowe Gruntowe Mistrzostwa Polski. Będą one rozgrywane w trzech turach – w klasyfikacji drużynowej seniorów. Łowienie Feederowe cieszy się coraz większą popularnością. Nie potrzeba takiej liczby sprzętu jak przy spławiku, a satysfakcja z łowienia może być jeszcze większa.

– Nasze łowisko „kamienie” staje się coraz bardziej atrakcyjne. Pracujemy nad tym już trzeci rok. Ponownie udało się uzyskać pozwolenia na pielęgnacyjne cięcie drzew i krzewów, które przeszkadzały w wędkowaniu. O ryby nie trzeba się martwić, bo bardzo często podczas zawodów łowi się ich całkiem sporo. Po pracach wykonanych na wiosnę przez członków kilku kół oraz Kapitanatu Sportowego udało się przygotować aż 125 stanowisk. Możemy śmiało zapraszać tu wędkarzy na zawody rangi krajowej – mówi K. Sindrewicz.

esox

Wędkarski, sportowy, ogólnopolski maj Wędkarski, sportowy, ogólnopolski maj Wędkarski, sportowy, ogólnopolski maj Wędkarski, sportowy, ogólnopolski maj Wędkarski, sportowy, ogólnopolski maj Wędkarski, sportowy, ogólnopolski maj Wędkarski, sportowy, ogólnopolski maj

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie