piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Grand Prix o Puchar Kapitanatu

Grand Prix o Puchar Kapitanatu

Grand Prix o Puchar Kapitanatu
Data publikacji: 2019-04-17 11:33
Wywietleń: 2079 386310

Zawody zorganizowano w ostatnią niedzielę, a odbywały się na Wyspie Puckiej. Zanim jednak opowiem, jak przebiegały, mam dla wszystkich bardzo dobre wieści. Przekazał mi je dyrektor Biura Okręgu PZW w Szczecinie Rafał Pender. Od 9 kwietnia jesteśmy ponownie gospodarzami na obwodzie rybackim Odry numer 5.

Po raz pierwszy naszemu okręgowi udało się przejąć obwód w dzierżawę 15 lat temu. Od tego czasu woda jest zgodnie z operatami intensywnie zarybiana. Niestety, wcześniej zarybień właściwie nie było. Co roku wpuszczamy do Odry narybek wartości około 300 tysięcy złotych. Łatwo obliczyć, że przez te 15 lat była to kwota niemal czterech i pół miliona złotych.

Wspomniane w tytule zawody Grand Prix odbyły się zatem na „naszej” wodzie. O poranku, jak to ostatnio bywało temperatura zawodników nie rozpieszczała. Mrozu nie było, ale i tak termometry pokazywały tylko kilka stopni powyżej zera, a na dodatek siąpił drobny deszcz. Wszystko jednak odbyło się zgodnie z regulaminem i punktualnie o 10 rozpoczęły się zmagania. Na starcie stanęło, jak mi powiedział sędzia główny zawodów Krzysztof Murawski, 68 zawodników. Były kobiety, seniorzy i juniorzy – oczywiście podzieleni na sektory. Ryb nie brakowało. Dominowały, jak zwykle, krąpie, płotki oraz drobne leszczyki. Dość powiedzieć, że w klasyfikacji drużynowej najlepszy wynik uzyskali zawodnicy Klubu Starfish ze Stargardu, łowiąc ponad 34 i pół kilograma ryb. Wśród seniorów w sektorze A zwyciężył Andrzej Tokarski z Koła Kiełbik. W sektorze B Marcin Kwiatkowski z Koła Pyrzyce, a w sektorze C Piotr Rokicki ze wspomnianego już stargardzkiego Klubu Starfish. Jego członkiem jest też Barbara Zagórska, która wygrała sektor kobiet D. Michał Chawryło z Klubu Lipień był najlepszy w juniorskim sektorze E.

Gratuluję!

esox

Grand Prix o Puchar Kapitanatu Grand Prix o Puchar Kapitanatu Grand Prix o Puchar Kapitanatu Grand Prix o Puchar Kapitanatu Grand Prix o Puchar Kapitanatu Grand Prix o Puchar Kapitanatu

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie