wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Negocjacji z rybakami ciąg dalszy

Negocjacji z rybakami ciąg dalszy

Negocjacji z rybakami ciąg dalszy
Data publikacji: 2018-01-31 10:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-31 10:53
Wywietleń: 709 311661

Przypomnę, że na początku ubiegłego roku Zarząd naszego Okręgu PZW w Szczecinie wynegocjował nową umowę ze Spółdzielnią Regalica. W czasie wakacji rybacy mieli ograniczoną możliwość połowów. Nie były używane niewody, przewłoki, pławnice, czyli krótko mówiąc sprzęt ciągniony. Między 15 czerwca a 15 lipca rybaków obowiązywał całkowity zakaz połowów.

To oczywiście tylko przykłady, bo obostrzeń było więcej. Prezes okręgu Grzegorz Rogalewicz powiedział mi wówczas, że to dopiero początek. I rzeczywiście. W tym roku takie rozmowy znów podjęto. Łatwo niestety nie jest. Głównym założeniem nowego porozumienia jest zmniejszenie obecności rybaków na naszym Obwodzie Odry nr 5. - Rybacy, którzy są dla nas zbędni, muszą odejść, albo zapracować na swoje „rybaczenie” – mówi jednoznacznie Grzegorz Rogalewicz. Dodaje jednak, że nie może to oczywiście dotyczyć wszystkich.

- W ramach wiążących nas umów rybacy dostarczają nam tarlaki, z których pozyskujemy ikrę na potrzeby okręgowej wylęgarni w Goleniowie. Spółdzielnia Regalica jest godnym, ale trudnym partnerem w rozmowach. Mam nadzieję, że ostatecznie podpiszemy porozumienie, ku zadowoleniu obu stron. Szczegółów jeszcze nie ujawniamy, aby nie przeszkadzać w negocjacjach - podkreślił Grzegorz Rogalewicz.

Wzorem lat ubiegłych nasz okręg podpisał z czternastoma okręgami PZW w Polsce nowe porozumienia, które pozwalają wędkarzom na tańszy dostęp do wód. Wyraża się to wzajemnym obniżeniem składek za korzystanie łowisk na zasadzie ulgowe za ulgowe. Szczegółowy wykaz okręgów znajdziemy w zakładce porozumienia na naszej stronie internetowej.

I na koniec jeszcze małe przeprosiny, które kieruję do Okręgowego Inspektora Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie Artura Maciąga. W publikacji przed tygodniem przedstawiłem go jako Arkadiusza. Jeszcze raz przepraszam.
esox

Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy Negocjacji z rybakami ciąg dalszy

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”