wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Kłusownictwo nie popłaca

Kłusownictwo nie popłaca

Kłusownictwo nie popłaca
Data publikacji: 2020-05-20 13:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-25 12:18
Wywietleń: 219 455969

Nawet dwa lata może spędzić w więzieniu mężczyzna, który wbrew zakazowi łowił ryby na kanale Cegielinka w Szczecinie. To na obwodzie nr 5 Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego wyjątkowa woda. Nie pomogło tłumaczenie, że nie wiedział o zakazie, bo był pewny, że skończył się w połowie kwietnia. Sprawą zajmie się teraz sąd.

– Na Cegielince, choć nie tylko tam, między 1 stycznia a 15 maja obowiązuje całkowity zakaz wędkowania oraz prowadzenia innych czynności szkodliwych dla ryb. Połów w takim miejscu jest już przestępstwem. Te inne czynności to na przykład pływanie tam łodzią z silnikiem – powiedział mi szef Społecznej Straży Wędkarskiej w Szczecinie Rafał Jurkowski. 1 maja rozpoczął się sezon na drapieżniki, a to wzmogło czujność naszych społeczników, których można naprawdę często spotkać na terenie Odry wschodniej i zachodniej. Na przykład na Kanale Kluckim znaleziono i zabezpieczono ustawioną nieoznakowaną sieć. Niestety sprawcy nie udało się ustalić.

Najczęściej spotykane wykroczenia to jednak połów bez wymaganego zezwolenia oraz karty wędkarskiej. Tylko w tym miesiącu skierowano kilka spraw do organów ścigania. Częstym zjawiskiem jest również połów ze środka pływającego tak zwaną metodą trollingową bez wymaganego zezwolenia. W kilku przypadkach, po ujawnieniu takiego procederu, zakończyło się to wysokimi mandatami karnymi.

– Prosimy wszystkich wędkarzy o zapoznanie się z regulaminem amatorskiego połowu ryb oraz z przepisami obowiązującymi w naszym Okręgu PZW. Wszystkie te przepisy zawarte są w zezwoleniu PZW Szczecin – podsumował naszą rozmowę Rafał Jurkowski.

esox

Kłusownictwo nie popłaca Kłusownictwo nie popłaca Kłusownictwo nie popłaca

Komentarze

Wedkarz
Bravo . Tylko wielka szkoda że Urząd Miasta Szczecin nie wspiera tej formacji tylko dotuje stowarzyszenia z większymi " układami"
2020-05-25 11:55:13

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie