wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > NA RYBY > Sezon otwarty

Sezon otwarty

Sezon otwarty
Data publikacji: 2020-05-06 07:00
Wywietleń: 398 454058

Sezon otwarty, oczywiście ten na drapieżniki. Dla wielu z nas początek maja oznacza bowiem coś więcej. Na zimowe trocie nie chodzimy. W marcu czy kwietniu szykujemy sprzęt i właśnie 1 maja to dzień, kiedy rozpoczynamy połowy.

Na pierwszy ogień część z nas szuka wygłodniałych po tarle szczupaków. Inni nie wyobrażają sobie dnia bez okonia. Smutne jest jednak to tegoroczne otwieranie. Wielu naszych kolegów pytało mnie przez ostatnie dwa tygodnie… i co? Łowimy? Ci, którzy zrobili to wcześniej, zasadzając się na przykład na białą rybę, doświadczyli – w moim mniemaniu – nadgorliwości policjantów i wrócili znad wody lżejsi o parę stówek. Owszem, na szczeblu krajowym zaczęły obowiązywać poważne obostrzenia. Wspomnę tylko o odległościach między ludźmi, zakazie zgromadzeń, ograniczeniach w sklepach i nakazie noszenia masek. W Szczecinie nie można było nawet spacerować po nadodrzańskich bulwarach.

Całe Szczęście, że od 20 kwietnia mogliśmy się już wybrać do lasu. Nikt nie zabronił wędkowania!!! Nie wiem ilu, ale z pewnością niejeden wędkarz zdecydował się jednak sezon otworzyć. I nic to, że epidemia, że pogoda nam pogłupiała i nie może się zdecydować. Nie wiem, niestety, czy mieliście wyniki. Najważniejsze, że wyszliśmy nad wodę, by oddać się swojej pasji. Wyniki nie są najważniejsze. Najistotniejsze jest to, że możemy być nad wodą albo na wodzie.

W ubiegłym tygodniu rozmawiałem w naszej sprawie z kierującą Zespołem Prasowym KW Policji w Szczecinie nadkomisarz Alicją Śledzioną. Nie jestem prawnikiem – powiedziała. „O zakazach wędkowania nic nie wiem. Jeśli zastosujemy wszystkie ograniczenia to nic na przeszkodzie nie stoi”. Koleżanki i koledzy! Spinamy się i łowimy, bo jakże wytrzymać w domu bez wędkarskiej adrenaliny.

esox

Sezon otwarty Sezon otwarty Sezon otwarty Sezon otwarty Sezon otwarty

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie