Poniedziałek 30 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Prosto z portu (5.06.2020)

Data publikacji: 2020-06-05 12:51
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-13 21:44
Prosto z portu (5.06.2020)
 

Wybrano wykonawcę placu na nabrzeżu Greckim

Plac do składowania towarów masowych na zapleczu nabrzeża Greckiego w porcie Szczecin zmodernizuje Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe TOREX Anna Okupska z Santoka. Oferta tej firmy wygrała w postępowaniu przetargowym ZMPSiŚ. Udział w przetargu wzięło sześciu potencjalnych wykonawców. Teren robót obejmuje powierzchnię 3000 m kw. Plac zostanie wzmocniony i utwardzony, umożliwiając składowanie większej ilości towarów. Prace budowlane rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca br. Przewidywany czas ich trwania to siedem miesięcy. Koszt modernizacji wynosi 798 tys. zł. 
 
Napis wizytówka zyska nowy blask

Charakterystyczny napis „PORT SZCZECIN-ŚWINOUJŚCIE” oraz logo widniejące na dachu magazynu nr 3 przy nabrzeżu Czeskim w szczecińskim porcie będą odnowione. Zakres prac obejmuje zmycie i oczyszczenie mechaniczne części dachu z napisem, który zajmuje prawie 2800 m kw., a następnie zagruntowanie starego podłoża i dwukrotne malowanie. W przetargu na te prace wpłynęły dwie oferty. Napis wizytówka widoczny jest m.in. z Wałów Chrobrego.
 
ZMPSiŚ przystąpił do deklaracji COVID-19

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wraz z piętnastoma zarządami największych  portów świata – z Europy, Azji oraz Bliskiego Wschodu i Ameryki Północnej – podpisał deklarację COVID-19 Okrągłego Stołu Władz Portowych (PAR), zainicjowaną przez Urząd Morski i Portowy Singapuru. Poprzez wspólną deklarację sygnatariusze są zobowiązani do współpracy i zapewnienia, że statki handlowe mogą nadal cumować w terminalach portowych w celu przeprowadzania operacji towarowych i utrzymania globalnego łańcucha dostaw.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA