poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Morski > Wracamy na pokład!

Wracamy na pokład!

Wracamy na pokład!
Data publikacji: 2020-06-18 11:59
Wywietleń: 569 459886

„Podróżować to żyć” – słowa duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena wybrzmiewają dziś zaskakująco aktualnie. Oczywiście nie ma podróży – tych dalszych – bez otwartych granic. Dlatego Unity Line, firma, która łączy Polskę i Skandynawię już od 25 lat, z zadowoleniem przyjęła informację, że takie otwarcie nastąpiło 13 czerwca. To oznacza powrót atrakcyjnych wycieczek promowych. Już wcześniej, bo pod koniec maja, wróciły również rejsy „Odrą Queen” po szczecińskim porcie.

Od minionej soboty można swobodnie podróżować i przekraczać granice wewnętrzne Unii Europejskiej, podróżni zyskali na powrót prawo do swobodnego wjazdu, wyjazdu oraz tranzytu przez terytorium RP bez obowiązku odbywania kwarantanny.

Służby obecne na granicy prowadzą jedynie wyrywkowe kontrole, tak jak to się odbywało przed pandemią koronawirusa i wprowadzeniem obostrzeń granicznych w Polsce.

– Wracamy do życia! – cieszy się Katarzyna Antoń, kierownik Działu Marketingu w Unity Line, spółki z Grupy Polskiej Żeglugi Morskiej. – Nie będziemy ukrywać, że tęskniliśmy. Tak jak wszyscy, mieliśmy wiele planów, lecz bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego część wycieczek zdecydowaliśmy się anulować. Teraz jednak, kiedy na horyzoncie rysuje się powrót do normalności, znów nabieramy wiatru w żagle!

Szczęśliwie się składa, że oferta wycieczkowa Unity Line na 2020 rok była bogata. Dlatego wiele atrakcyjnych wyjazdów do Szwecji wciąż jest dostępnych.

Jedną z popularnych jest wycieczka „Odkryj Ystad w jeden dzień”. To urokliwe szwedzkie miasteczko ze średniowieczną Starówką, ale też mroczne tło z kryminałów Henninga Mankella. Zawiezie tam prom „Polonia” lub „Skania”. W pierwszym przypadku wieczorem można usłyszeć hejnał, który rozbrzmiewa z kościoła Mariackiego. W drugim – na śniadanie serwowana jest kanapka ze śledziem w ulubionej kawiarni słynnego komisarza Wallandera. Przed i po zwiedzaniu pasażerowie mają zapewnioną kabinę na promie, pełne wyżywienie i widok na bezkresne morze.

– Szczególnie polecamy wycieczki związane z aktywnym wypoczynkiem w zgodzie z naturą: „Rowerowy raj”, „Rozkołysana Asana” czy „Szwecja piękna z natury” – zachęca K. Antoń. – Po długiej izolacji odrobina ruchu z pewnością wpłynie na nas zbawiennie. Jest oczywiście sporo innych możliwości: związanych z tradycyjnym zwiedzaniem, podziwianiem piękna skandynawskiej przyrody czy degustacją dobrego wina, bądź otarcia się o literaturę kryminalną. Zapraszamy! Wiemy, że powroty bywają trudne. Zwłaszcza że widmo COVID-19 wciąż straszy. Unity Line dba jednak o to, aby pasażerowie promów nie musieli się martwić na zapas. Dla bezpieczeństwa podróżujących utrzymujemy wysoki reżim sanitarny.

Na pokładach promów są m.in. ogólnodostępne pojemniki ze środkami dezynfekującymi do rąk oraz jednorazowe rękawiczki.

Więcej szczegółów o całej ofercie przewozów promowych odnaleźć można na stronie internetowej: www.unityline.pl. Propozycje aktualnych wycieczek do Skandynawii są dostępne w e-sklepie: www.skandynawskiepodroze.pl.

– W przypadku pytań lub jakichkolwiek wątpliwości nasi konsultanci dostępni są też pod numerem telefonu +48 91 88 02 909 – dodaje przedstawicielka Unity Line. – Do dyspozycji klientów jest jak zawsze e-mail: rezerwacje@unityline.pl.

Pod koniec maja wróciły również te bliższe wycieczki – statkami białej floty. W poprzednich sezonach regularne kursy statków „Odra Queen” i „Peene Queen”, których armatorem jest również Unity Line, ruszały zazwyczaj w kwietniu. W tym roku, z powodu pandemii, była przerwa w rejsach. Wspomniane jednostki cumują przy bulwarze Chrobrego.

W ofercie są godzinne wodne wycieczki po szczecińskim porcie, ale też dłuższe – przez jezioro Dąbie czy do wraku betonowca. O historii ciekawych miejsc i obiektów opowie przewodnik miejski.

Biała flota powróciła także na szlak wodny przez Zalew Szczeciński do Świnoujścia, czyli weekendowe rejsy „Świnoujście na fali”. Statek „Odra Queen” ma pływać na trasie do Świnoujścia w każdy weekend br. aż do września oraz w święta.

Podczas tych wycieczek również są stosowane procedury oraz środki prewencyjne.

Szczegóły dotyczące rejsów (terminy i ceny) można znaleźć na stronie statki.net.pl. Bilety są do nabycia w Biurze Podróży Unity Line (przy pl. Rodła 8 w Szczecinie), na platformie bilety.fm oraz na statku – na 15 minut przed wypłynięciem.

(ek)

Wracamy na pokład! Wracamy na pokład! Wracamy na pokład! Wracamy na pokład!

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie