czwartek, 09 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Morski > W porcie trochę w górę, trochę w dół

W porcie trochę w górę, trochę w dół

Data publikacji: 2016-02-18 12:55
Wywietleń: 1827

Zeszłoroczne przeładunki w portach Szczecin-Świnoujście były na poziomie zbliżonym do 2014 r. i wyniosły ok. 23 mln ton. Był to bardzo udany rok dla kontenerów, których w portach było ponad 87 tys. czyli o 12 proc. więcej niż rok wcześniej. Dziewięcioprocentowy wzrost miały przewozy drobnicy, w której ustanowiono rekord na poziomie przekraczającym 11 mln ton (o ponad 900 tys. ton więcej niż w 2014 r.). Kilkuprocentowe wzrosty miały też obroty ropy, zbóż i innych ładunków masowych.

O jedną trzecią spadły natomiast przeładunki węgla (do 3,1 mln ton). Spowodował to mniejszy eksport polskiego węgla oraz import węgla z zagranicy. O 18 proc. mniej było drewna, którego przeładowano w sumie 14,3 tys. ton. Minimalny spadek (1,5 proc.) zanotowały też przeładunki rudy.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ocenia, że w 2016 r. obroty w portach powinny się zwiększyć. Wpłynie na to m,.in. uruchomienie terminalu LNG w Świnoujściu, wzrost liczby regularnych połączeń kontenerowych i rozpoczęcie działalności w szczecińskim porcie przez zajmującą się obrotem zbóż firmę Copenhagen Merchants. (mak) 

Fot. Elżbieta KUBOWSKA

Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Joannie Fierke

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie