poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Metropolitalny > Ślady metropolii

Ślady metropolii

Data publikacji: 2015-11-24 11:46
Wywietleń: 1695 40814

W „Kurierze Metropolitalnym", który właśnie trafił do Państwa rąk ruszamy śladami metropolii. Na przykład kulinarnymi. Ewelina Kolanowska przypomina losy szczecińskiego paszteciku, który de facto był pierwszym polskim fast foodem na długo zanim Polacy i szczecinianie usłyszeli o McDonalds. Szymon Wasilewski przygląda się zaś z bliska niuansom Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Choć partycypacja mieszkańców w wydatkowaniu publicznych pieniędzy wydaje się nie tylko uzasadniona, ale i konieczna to jednak formuła budżetu obywatelskiego kryje w sobie kilka pułapek.

„Śladem" metropolii może być także dyskusja o jej przyszłości. Alan Sasinowski przedstawia doświadczenia Doktora Michała Twardochleba z Katedry Inżynierii Systemów Informacyjnych Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, który dzięki prestiżowemu programowi Top 500 Innovators – promującemu młodych naukowców zdolnych do łączenia świata nauki i świata biznesu - trafił na staż do uniwersytetów Oksford i Cambridge. Teraz chce angielskie doświadczenia przenieść do Szczecina promując wykorzystanie zaawansowanych technologii i budowanie przyszłości metropolii szczecińskiej właśnie przy wsparciu biznesu koncentrującego się na IT.

 Opowieścią o pasjach jest prezentacja naszej okładkowej bohaterki Laury Koniecznej. Głośno o niej zrobiło się za sprawą tatuażu, który wykonała. Jednak Zdobienie ciała dla pani Laury to coś więcej.

Śladami metropolii jest z pewnością także jej historia. Alan Sasinowski mówi o tej najnowszej opisywanej już od 15 lat przez szczeciński oddział IPN-u.

Zapraszam do lektury.

 

Artur RATUSZYŃSK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”