Środa, 29 marca 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Dzieje się (5)

Data publikacji: 27 grudnia 2016 r. 11:55
Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia 2016 r. 11:55
Dzieje się (5)
 

Koncert Noworoczny, Miejski Ośrodek Kultury w Policach, 8 stycznia, g. 17.

Usłyszymy muzykę lat 20- tych i 30-tych, czyli Eugeniusz Bodo i wielu innych… Zespół A.Quartet, czyli kwartet smyczkowy o składzie: dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela zaprezentuje na polickiej scenie znane i lubiane utwory. Należą do nich m.in.: „Ja się boję sama spać”, „Tango Milonga”, „Ta ostatnia niedziela”, „Sex appeal” i wiele innych. Zespół ma w swym repertuarze muzyczne hity różnych stylów i epok. Na koncertach A.Quartet można usłyszeć: jazz, blues, muzykę z filmów, musicali i operetek, muzykę pop, lat 60-tych, taneczną, w tym latino oraz muzykę klasyczną.

 

Promocja płyty "Karłowicz. Filharmonia Szczecin", Filharmonia Szczecińskia, 10 stycznia, g. 19

"Wykończyłem kompozycję, którą nazwę prawdopodobnie „Rapsodią litewską”. Starałem się zakląć w nią cały żal, smutek i niewolę wiekuistą tego ludu, którego pieśni w mym dzieciństwie brzmiały" - pisał Mieczysław Karłowicz o swym poemacie symfonicznym.

Utwór ten obok Koncertu skrzypcowego A-dur op. 8 oraz „Smutnej opowieści” op. 13 znalazł się w najnowszym wydawnictwie płytowym Filharmonii w Szczecinie w grudniu 2016 r.

Wyjątkowy album z utworami wybitnego polskiego twórcy jest symbolicznym oddaniem hołdu patronowi w 140. rocznicę jego urodzin. Do tego muzycznego projektu zaproszono dwa znakomite nazwiska: Łukasza Borowicza, dyrygenta, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną, i Bartłomieja Nizioła, wirtuoza skrzypiec, szczecinianina, któremu ona towarzyszyła.

Specjalne wykonanie kompozycji Mieczysława Karłowicza zamyka cykl wydarzeń artystycznych, edukacyjnych i promocyjnych związanych z przypadającym jubileuszem patrona szczecińskiej Filharmonii.

 

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą doskonalić swe umiejętności na lodowisku stargardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Słonecznej.

Obiekt o powierzchni 600 mkw. czynny jest przez cały tydzień w g. 9-21 (ostatnie wejście o g. 20). Rano, oprócz sobót, niedziel i ferii zimowych, prowadzone są lekcje wychowania fizycznego. Bilety kosztują 10 i 5 zł (ulgowe). Taniej zapłacimy przy zakupie biletu na 2 godziny lub w ramach programów „Rodzina” i „Sympatia”. Dostępne są karnety 12-wejściowe, honorowana jest też Stargardzka Karta Dużej Rodziny. Wypożyczenie łyżew kosztuje 6 zł, a kasku - 3 zł. 

W tegorocznym sezonie zimowym dzieci mogą skorzystać także z chodzików - pingwinków do nauki jazdy na łyżwach. Przeznaczone są one wyłącznie dla maluchów w wieku od 3 do 14 lat i wadze co najmniej 16 kg. Chodzik-pingwinek może być używany wyłącznie pod nadzorem osoby starszej. Dziecko powinno posiadać łyżwy, kask i rękawiczki. Podczas nauki przydadzą się też ochraniacze na łokcie, kolana i nadgarstki. Chodzik można wypożyczyć po zakupieniu biletu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA