piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Akcje Kuriera > Kurier Metropolitalny > Dzieje się (5)

Dzieje się (5)

Dzieje się (5)
Data publikacji: 2016-12-27 11:55
Ostatnia aktualizacja: 2016-12-27 11:55
Wywietleń: 1155 191001

Koncert Noworoczny, Miejski Ośrodek Kultury w Policach, 8 stycznia, g. 17.

Usłyszymy muzykę lat 20- tych i 30-tych, czyli Eugeniusz Bodo i wielu innych… Zespół A.Quartet, czyli kwartet smyczkowy o składzie: dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela zaprezentuje na polickiej scenie znane i lubiane utwory. Należą do nich m.in.: „Ja się boję sama spać”, „Tango Milonga”, „Ta ostatnia niedziela”, „Sex appeal” i wiele innych. Zespół ma w swym repertuarze muzyczne hity różnych stylów i epok. Na koncertach A.Quartet można usłyszeć: jazz, blues, muzykę z filmów, musicali i operetek, muzykę pop, lat 60-tych, taneczną, w tym latino oraz muzykę klasyczną.

 

Promocja płyty "Karłowicz. Filharmonia Szczecin", Filharmonia Szczecińskia, 10 stycznia, g. 19

"Wykończyłem kompozycję, którą nazwę prawdopodobnie „Rapsodią litewską”. Starałem się zakląć w nią cały żal, smutek i niewolę wiekuistą tego ludu, którego pieśni w mym dzieciństwie brzmiały" - pisał Mieczysław Karłowicz o swym poemacie symfonicznym.

Utwór ten obok Koncertu skrzypcowego A-dur op. 8 oraz „Smutnej opowieści” op. 13 znalazł się w najnowszym wydawnictwie płytowym Filharmonii w Szczecinie w grudniu 2016 r.

Wyjątkowy album z utworami wybitnego polskiego twórcy jest symbolicznym oddaniem hołdu patronowi w 140. rocznicę jego urodzin. Do tego muzycznego projektu zaproszono dwa znakomite nazwiska: Łukasza Borowicza, dyrygenta, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną, i Bartłomieja Nizioła, wirtuoza skrzypiec, szczecinianina, któremu ona towarzyszyła.

Specjalne wykonanie kompozycji Mieczysława Karłowicza zamyka cykl wydarzeń artystycznych, edukacyjnych i promocyjnych związanych z przypadającym jubileuszem patrona szczecińskiej Filharmonii.

 

Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą doskonalić swe umiejętności na lodowisku stargardzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Słonecznej.

Obiekt o powierzchni 600 mkw. czynny jest przez cały tydzień w g. 9-21 (ostatnie wejście o g. 20). Rano, oprócz sobót, niedziel i ferii zimowych, prowadzone są lekcje wychowania fizycznego. Bilety kosztują 10 i 5 zł (ulgowe). Taniej zapłacimy przy zakupie biletu na 2 godziny lub w ramach programów „Rodzina” i „Sympatia”. Dostępne są karnety 12-wejściowe, honorowana jest też Stargardzka Karta Dużej Rodziny. Wypożyczenie łyżew kosztuje 6 zł, a kasku - 3 zł. 

W tegorocznym sezonie zimowym dzieci mogą skorzystać także z chodzików - pingwinków do nauki jazdy na łyżwach. Przeznaczone są one wyłącznie dla maluchów w wieku od 3 do 14 lat i wadze co najmniej 16 kg. Chodzik-pingwinek może być używany wyłącznie pod nadzorem osoby starszej. Dziecko powinno posiadać łyżwy, kask i rękawiczki. Podczas nauki przydadzą się też ochraniacze na łokcie, kolana i nadgarstki. Chodzik można wypożyczyć po zakupieniu biletu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy