Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Węzeł Łękno już wkrótce do użytku mieszkańców

Data publikacji: 2021-08-17 13:09
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-17 13:10
Węzeł Łękno już wkrótce do użytku mieszkańców
Zmiany można już zobaczyć gołym okiem – nie tylko wzdłuż al. Wojska Polskiego, ale również w pobocznych uliczkach. Fot. Roverpol  

W najbliższym czasie oddana zostanie do użytku aleja Wojska Polskiego w Szczecinie, na wysokości Węzła Łękno.

Wykonawca inwestycji – konsorcjum firm: Roverpol Sp. z o.o. w Rover Infraestructuras S.A. (Hiszpania) przystąpił do najważniejszego etapu robót, polegającego na przełożeniu ruchu tramwajowego na nowy ślad.

- W ostatnich dniach położyliśmy warstwę ścieralną asfaltu na odcinku od stacji Shell do skrzyżowania z ul. Zaleskiego. Trwa montaż balustrad na obiektach konstrukcyjnych – mówi Rafał Jasianek, kierownik budowy. – Zakończone są roboty bitumiczne na łącznicy, która umożliwi w przyszłości zjazd z al. Wojska Polskiego na obwodnicę i docelowo w ul. Arkońską. Ponadto jeszcze w sierpniu nastąpi przełożenie ruchu tramwajowego na nowy ślad, przechodzący przez wiadukty. Zlikwidujemy przy tym uciążliwy by-pass, który stanowi utrudnienie zarówno dla pojazdów szynowych, jak i dla samochodów.

Zamontowane zostały ekrany akustyczne. Trwają nasadzenia zieleni. Zmiany można już zobaczyć gołym okiem – nie tylko wzdłuż al. Wojska Polskiego, ale również w pobocznych uliczkach.

We wrześniu roboty będą prowadzone na wielu frontach. Priorytetem jest puszczenie ruchu od ul. Arkońskiej do skrzyżowania z ul. Traugutta (al. Wojska Polskiego).

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA