Eurovia łączy ludzi nie tylko poprzez projektowanie, budowanie i utrzymanie infrastruktury drogowej, tramwajowej i kolejowej. Buduje także relacje między ludźmi, swoją pracę łączy z potrzebami mieszkańców, firm znajdujących się w pobliżu realizowanych projektów, stara się też odpowiadać na bieżące potrzeby służb i instytucji pożytku publicznego.
Eurovia jest partnerem lokalnym. To nie tylko slogan zawarty w misji firmy. Nie wyobrażamy sobie naszej działalności w oderwaniu od miejsca, w którym pracujemy, bez uwzględnienia uwarunkowań środowiskowych czy potrzeb lokalnej społeczności – mówi Paweł Knap, dyrektor szczecińskiego oddziału Eurovia.
Ten rok był szczególny. Pandemia koronawirusa wszystkim mocno dała się we znaki. Wiele branż mocno ucierpiało, wiele firm nie udźwignęło kryzysu. Wielu jednak udało się przetrwać dzięki wsparciu innych. Solidarność z potrzebującymi jest bezcenna w takich sytuacjach. Eurovia nie tylko zmobilizowała swoje siły, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom i partnerom, ale także zaangażowała się w pomoc innym.
Już w kwietniu, kiedy szpitale i inne placówki medyczne borykały się z brakiem środków ochrony indywidualnej, firma przeznaczyła prawie 100 tys. złotych na zakup maseczek, rękawiczek ochronnych i płynu do dezynfekcji. To był czas uderzenia pierwszej fali pandemii. Nikt nie był przygotowany na taką sytuację – mówi dyrektor Paweł Knap. Problemem były nie tylko środki na zakup tych materiałów, ale także ich dostępność. Dlatego korzystając z naszych kontaktów i możliwości naszych dostawców, mogliśmy wesprzeć w tym zakresie nie tylko naszych pracowników i ich rodziny, ale także szpital przy ul. Arkońskiej, w okolicy którego jeszcze do niedawna prowadziliśmy budowę. W podobny sposób Eurovia wsparła w sumie ponad 30 placówek medycznych w całej Polsce, były to szpitale, przychodnie, domy opieki, które znajdowały się w pobliżu budów Eurovia bądź też w sąsiedztwie oddziałów, kopalń i wytwórni firmy.