Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Krokusowy zawrót głowy: Oto zwycięzcy!

Data publikacji: 2018-04-27 11:08
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-28 11:50
Krokusowy zawrót głowy: Oto zwycięzcy!
Fot. Artur Bączkowski  

Spośród ponad 50 zdjęć jury oraz Czytelnicy wybrali najlepsze krokusowe kadry. Zadanie nie było łatwe, ponieważ każde nadesłane ujęcie jest wyjątkowe i trudno było wybrać kilka najlepszych.

Krokusowa rewolucja na dobre zagościła w Szczecinie. Kwiatowe cebule, które w ramach akcji sadzą szczecinianie, wiosną przeobrażają się w piękne krokusowe dywany. Wtedy również organizujemy fotograficzny konkurs. Jego uczestnicy starają się uwiecznić piękno tych kwiatów oraz jak upiększają Szczecin.

Przypomnijmy, że była to już V edycja konkursu fotograficznego "Krokusy za krokusy". Konkurs, jak co roku, skierowany był do amatorów fotografii. Każdy mógł zagłosować na najciekawsze, według niego, zdjęcia z tymi kwiatami.

Prace oceniało jury, w skład którego weszli: przedstawiciel redakcji "Kuriera", Maria Myśliwiec - przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn oraz Sylwiusz Mołodecki z "Zielonych Ogrodów". To oni byli pomysłodawcami przenoszenia krokusów z Jasnych Błoni w okolice domów, miejsc pracy, szkół, skwerów oraz pasów przyulicznej zieleni.

W Szczecinie nie ma chyba miejsca na mapie, gdzie nie dotarła "krokusowa rewolucja". Odzwierciedla to konkurs, na który napływały kadry z całego miasta. Najwięcej z nich przedstawia oczywiście Jasne Błonia.

Po długich dyskusjach jury wybrało trójkę laureatów, co przy takiej liczbie dobrych  prac, nie było łatwym zadaniem. 

Pierwsze miejsce przyznano fotografii Artura Bączkowskiego, który krokusy postanowił uchwycić na skarpie przy Wałach Chrobrego. Tuż za jego pracą uplasował się kadr Katarzyny Miczkuły, która całą powierzchnię zdjęcia postanowiła wykorzystać na kwiaty. Ostatnie, trzecie, również zaszczytne miejsce otrzymało zdjęcie Anny Oleszkiewicz. Na zwycięzców czekają zestawy upominkowe od „Kuriera", vouchery od Radisson Blu o wartości 500 zł i oczywiście kwiatowe cebule (500 za I miejsce, 300 – za II oraz 100 – za III).

Oprócz nagród jury, nasi Czytelnicy przyznali nagrodę publiczności. Wyróżnili zdjęcie, którego autorką jest Bogusława Depa. Kadr z figurką Batmana wielkości krokusów zrobił na naszych Czytelnikach największe wrażenie. Na jej zdjęcie zagłosowało 38 proc. wszystkich głosujących osób. W nagrodę zwyciężczyni otrzyma cyfrowy aparat fotograficzny, ufundowany przez „Zielone Ogrody” Sylwiusza Mołodeckiego.

Głosujący również mieli możliwość wygrania gadżetów od redakcji. W czwartek o godzinie 13. każdy otrzymał pytanie, a nadawcy trzech najszybszych i prawidłowych odpowiedzi zostali nagrodzeni. ©℗

KaNa

Ostateczne wyniki głosowania:

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Waleria
2018-04-28 11:36:24
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ