niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie

Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie [GALERIA]

Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie
Data publikacji: 2016-11-07 21:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-07 21:38
Wywietleń: 2164 168834

W kalendarzu krokusowej rewolucji nie ma praktycznie dnia, by coś w związku z nią się nie działo. Jedni już posadzili bądź sadzą cebule pięknych kwiatów wiosny. Inni organizują się i zgłaszają nam, gdzie i kiedy planują spotkania w plenerze, dołączając do tej pożytecznej społecznie akcji.

W miniony czwartek kilkadziesiąt osób zebrało się na zieleńcu przy ul. Rugiańskiej 12. W sadzeniu krokusowych cebulek zakupionych przez SM Wspólny Dom pomagali uczniowie Gimnazjum nr 5. Filip z kl.I d na pytanie, dlaczego to robi, odparł szczerze: - Aby świat był piękniejszy i.... można na chwilę wyrwać się ze szkoły. Opiekunka klasy Pani Agnieszka Chodorowska dodała, że nie jest to ostatnie sadzenie w tym roku, bo na terenie szkoły pojawi się tej jesieni jeszcze 1000 krokusów przekazanych przez Urząd Miasta. - To bardzo pozytywny pomysł promujący pozytywne postawy wśród młodych ludzi - stwierdziła. W prawidłowym sadzeniu cebulek pomagała uczniom pani Zofia Stępka, przewodnicząca Rady Osiedla Drzetowo SM Wspólny Dom. - Sama jestem działkowcem i posiadam całkiem ładną rabatkę z wielokolorowymi krokusami - przyznała.

O 1500 kwiatowych cebul wzbogacił się też zieleniec tuż przy dojściu do Zamku Książąt Pomorskich. Do członków Rady Osiedla Stare Miasto z przewodniczącą na czele Małgorzatą Zychowicz-Prus dołączyły niespełna dwuletnia Tosia z 5-letnią siostrą Julianną i ich mama.  Podczas porannego sobotniego spaceru zabrały się ochoczo do sadzenia cebulek pod czujnym i fachowym okiem Sylwiusza Mołodeckiego. Pracy społeczników przypatrywały się turystki z Warszawy, zaintrygowane grupą osób, które mimo deszczu krzątały się na zieleńcu, sadząc kwiaty.

- Najważniejsze są właśnie takie gesty, że ktoś przychodzi, podchodzi, zapyta i pomaga. I tak naprawdę robimy to dla tych maluchów, klikulatków, nastolatków, dla naszych dzieci, wnuków i prawnuków - zaznaczył Sylwiusz Mołodecki.

Trzeci raz w akcję zaangażowali się członkowie RO Śródmieście Północ i spółdzielcy z SM Śródmieście, którzy tym razem skrzyknęli się w al. Wyzwolenia w rejonie przyulicznej skarpy między jezdnią a chodnikiem na wysokości budynku Poczty Polskiej. A dzielnie wspierali ich również w tym miejscu mieszkańcy.

- Przeczytaliśmy o inicjatywie i uzanliśmy, że to fajny pomysł wybrać się całą rodziną właśnie tutaj. Mimo wszystko w tę leniwą i zimną sobotę zmobilizowaliśmy się, żeby posadzić te kwiaty, bo warto, by nasz Szczecin był coraz ładniejszy - mówiła pani Magdalena Jędrzejewska w towarzystwie swego partnera i 6-letniego syna Maksymiliana, który początkowo nieśmiały, na koniec przyznał, że mu się bardzo podobało.

- Co roku mieszkańcy wskazują nam, gdzie brakuje nam uśmiechów, kiedy mija się samochodem nasze osiedlowe skwery i wybierają, które upiększyć. Mamy nadzieję, że te nowe nasadzenia sprawią, że do wielu dotrze, że te pasy zieleni to niekoniecznie jeszcze jedno miejsce parkingowe, ale że powinny one cieszyć oko, a wtedy i serce się uśmiecha - podkreślała Zofia Mirkiewicz z RO Śródmieście Północ. ©℗

Mirosław WINCONEK

Zdjecia: Mirosław WINCONEK, Sylwiusz MOŁODECKI

 

Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie  Od malucha do seniora. Kwiatowe poruszenie

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie