Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Krokusy i „rewolucja"

Data publikacji: 2016-10-19 13:52
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-19 13:52
Krokusy i „rewolucja"
 

Przy ul. Orlej, Tarpanowej, Zajęczej, a za tydzień także przy ul. Zoologicznej - mieszkańcy Kijewa ozdabiają swoje osiedle krokusami. Tej jesieni posadzą tysiące kwiatów, które kolorami i mocą pozytywnej energii będą ich budzić na wiosnę.
Napisał do „Kuriera" Jan Tomczyk z zarządu Rady Osiedla Kijewo:
„Miło czytać o akcjach sadzenia kwiatów w Szczecinie. Także w naszej dzielnicy mieliśmy w sobotę (15 bm.) naszą małą „krokusową rewolucję". Mieszkańcy Kijewa posadzili ponad 3 500 cebulek krokusów, tulipanów i narcyzów: przy ul. Orlej oraz na skwerach przy ul. Tarpanowej i Zajęczej". 
Wiemy, że to nie ostatni epizod „krokusowej rewolucji" na tym osiedlu. Także w najbliższą sobotę (22 bm.) przy ul. Zoologicznej mieszkańcy, zachęceni przez stowarzyszenie „Kocham Kijewo", posadzą kolejny wielki kwiatowy dywan. Będą to sadzonki zakupione z funduszy stowarzyszenia, a także podarowane przez nasz „Kurier", wsparty przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
- Już teraz wszystkich kochających nasze osiedle, którym zależy na pięknym Szczecinie, zachęcamy do wzięcia udziału w społecznej akcji sadzenia krokusowych cebul. „Krokusową rewolucję" zaczniemy punktualnie: o godz. 11 - zachęcają: Agnieszka Drewnowska, Agnieszka Kubis oraz Dominika Piątek ze stowarzyszenia „Kocham Kijewo".
(an)
Fot. Jan Tomczyk

Niewielu dla tak wielu, czyli sadzenie krokusów przy ul. Orlej, Tarpanowej i Zajęczej.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA