piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > Krokusowa akcja z wigorem

Krokusowa akcja z wigorem

Krokusowa akcja z wigorem
Data publikacji: 2016-11-29 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-30 11:10
Wywietleń: 1931 177678

We wtorek (29 listopada) sztandary krokusowej rewolucji powiewały w Dobrej pod Nowogardem, by następnie zatoczyć koło i powrócić do Szczecina - tym razem na prawobrzeże do Miejskiego Ośrodka Socjoterapii nr 1 przy ul. Przylesie. A w środę ostatni akord kwiatowy tegorocznej edycji akcji wybrzmi - wszystko na to wskazuje - poza Szczecinem. W Dębnie.

W Dobrej spotkali się z nami seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wybór punktu nieprzypadkowy, bo pozostałości w postaci ruin po siedzibie rodu Dewitzów sprzed wieków, to najbardziej eksponowane miejsce miasteczka. Przyciąga wzrok wszystkich, którzy przez Dobrą tylko przejeżdżają autem lub odwiedzają swoich bliskich i znajomych.

W sadzeniu 2 tysięcy cebul krokusów na malowniczych zboczach wzniesienia z ruinami zamczyska na jego szczycie pomagali seniorom uczniowie pobliskiego gimnazujm. Silną grupę wsparcia stanowili też pracownicy lokalnej Administracji Mienia Komunalnego. Tempo seniorzy narzucili tak zawrotne, że ani się obejrzeli, a zaczęli dopytywać, czy to już wszystko. Byli gotowi sadzić jeszcze więcej. Z dwóch tysięcy cebul krokusów połowa to był prezent ze wspólnej puli naszej redakcji i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Zależy nam na estetyce naszego miasta. Ta wspaniała impreza połączyła pokolenia. I już dziś zapraszamy do sadzenia w przyszłym roku. Inicjatorką przedsięwzięcia była pani Maria Januszewska i uznaliśmy, że jej zapału nie można zmarnować, dlatego szybko od pomysłu przeszliśmy do czynu - podkreślał Piotr Hebda, burmistrz gminy Dobra, która dołożyła także swoją finansową cegiełkę do zakupu cebulek.

Pani Maria Januszewska, osoba wyjątkowo skromna, choć wszyscy mówili o niej jako o matce chrzestnej krokusowego pospolitego ruszenia w Dobrej, wolała pozostać jednak w cieniu. Skupiła się na wyzwaniu. Werwy i pogody ducha seniorom mogli tylko pozazdrościć gimnazjaliści. Uczniowie z klas I i II, których grupka pod opieką Renaty Siegień, nauczycielki języka polskiego, dotarła na stoki zamkowego wzgórza dokładnie w momencie, gdy ci pierwszy szeroką ławą wspinali się już po nich dziarsko z krokuśnikami do robienia dołków i z cebulami kwiatów wiosny w dłoniach. A na finał w samo południe było wielkie ognisko z przekąską na gorąco z udziałem kilkudziesięciu osób.

Wczesnym popołudniem we wtorek do obsadzania krokusami swego otoczenia włączyli się wychowankowie Miejskiego Ośrodka Socjoterapii nr 1 przy ul. Przylesie. Pod czujnym okiem Artura Ręczyńskiego, nauczyciela przyrody, na zieleńcach przed gmachem placówki otoczonej lasem wiosną rozkwitnie tysiąc krokusów, jakie zakupione zostały z osobnej puli środków przeznaczonych na wsparcie akcji z budżetu miasta. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie