poniedziałek, 10 sierpnia 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > Krokusowa akcja z wigorem

Krokusowa akcja z wigorem

Krokusowa akcja z wigorem
Data publikacji: 2016-11-29 18:04
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-30 11:10
Wywietleń: 2053 177678

We wtorek (29 listopada) sztandary krokusowej rewolucji powiewały w Dobrej pod Nowogardem, by następnie zatoczyć koło i powrócić do Szczecina - tym razem na prawobrzeże do Miejskiego Ośrodka Socjoterapii nr 1 przy ul. Przylesie. A w środę ostatni akord kwiatowy tegorocznej edycji akcji wybrzmi - wszystko na to wskazuje - poza Szczecinem. W Dębnie.

W Dobrej spotkali się z nami seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wybór punktu nieprzypadkowy, bo pozostałości w postaci ruin po siedzibie rodu Dewitzów sprzed wieków, to najbardziej eksponowane miejsce miasteczka. Przyciąga wzrok wszystkich, którzy przez Dobrą tylko przejeżdżają autem lub odwiedzają swoich bliskich i znajomych.

W sadzeniu 2 tysięcy cebul krokusów na malowniczych zboczach wzniesienia z ruinami zamczyska na jego szczycie pomagali seniorom uczniowie pobliskiego gimnazujm. Silną grupę wsparcia stanowili też pracownicy lokalnej Administracji Mienia Komunalnego. Tempo seniorzy narzucili tak zawrotne, że ani się obejrzeli, a zaczęli dopytywać, czy to już wszystko. Byli gotowi sadzić jeszcze więcej. Z dwóch tysięcy cebul krokusów połowa to był prezent ze wspólnej puli naszej redakcji i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Zależy nam na estetyce naszego miasta. Ta wspaniała impreza połączyła pokolenia. I już dziś zapraszamy do sadzenia w przyszłym roku. Inicjatorką przedsięwzięcia była pani Maria Januszewska i uznaliśmy, że jej zapału nie można zmarnować, dlatego szybko od pomysłu przeszliśmy do czynu - podkreślał Piotr Hebda, burmistrz gminy Dobra, która dołożyła także swoją finansową cegiełkę do zakupu cebulek.

Pani Maria Januszewska, osoba wyjątkowo skromna, choć wszyscy mówili o niej jako o matce chrzestnej krokusowego pospolitego ruszenia w Dobrej, wolała pozostać jednak w cieniu. Skupiła się na wyzwaniu. Werwy i pogody ducha seniorom mogli tylko pozazdrościć gimnazjaliści. Uczniowie z klas I i II, których grupka pod opieką Renaty Siegień, nauczycielki języka polskiego, dotarła na stoki zamkowego wzgórza dokładnie w momencie, gdy ci pierwszy szeroką ławą wspinali się już po nich dziarsko z krokuśnikami do robienia dołków i z cebulami kwiatów wiosny w dłoniach. A na finał w samo południe było wielkie ognisko z przekąską na gorąco z udziałem kilkudziesięciu osób.

Wczesnym popołudniem we wtorek do obsadzania krokusami swego otoczenia włączyli się wychowankowie Miejskiego Ośrodka Socjoterapii nr 1 przy ul. Przylesie. Pod czujnym okiem Artura Ręczyńskiego, nauczyciela przyrody, na zieleńcach przed gmachem placówki otoczonej lasem wiosną rozkwitnie tysiąc krokusów, jakie zakupione zostały z osobnej puli środków przeznaczonych na wsparcie akcji z budżetu miasta. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem Krokusowa akcja z wigorem

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie