Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kwiatowe ostatki

Data publikacji: 28 listopada 2016 r. 23:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:21
Kwiatowe ostatki
 

Tegoroczna edycja krokusowej rewolucji na finiszu. W poniedziałek ta jedna z najbardziej pozytywnych i pożytecznych społecznie akcji na rzecz zielonego Szczecina zawitała ponownie tej jesieni na szczecińskie osiedle Książąt Pomorskich. We wtorek pojawimy się w Dobrej pod Nowogardem i w Miejskim Ośrodku Socjoterapii nr 1 przy ul. Przylesie na szczecińskim osiedlu Wielgowo-Zdunowo-Sławociesze.

Tym razem na zaproszenie administracji osiedla SM Wspólny Dom, która w tym roku otrzymała statuetkę Przyjaciela Krokusowej Rewolucji za zaangażowanie w akcję, krokusy sadziła młodzież z klasy VIb Szkoły Podstawowej nr 35 przy ul. Świętoborzyców. Wybór padł na zieleniec w pobliżu bloków przy ul. Myśliwskiej 8-15.

- W sumie 1000 cebulek krokusowych, a dodatkowo 300 dosadzą w tym tygodniu jeszcze przedszkolaki ze swoimi opiekunkami z pobliskiego przedszkola nr 59 przy ul. Księżnej Zofii - mówiła Iwona Kocjan w imieniu sponsora.

Wśród młodzieży znajome twarze. Krokusy sadziły Agata i Marta. - Razem z Kurierem obsadzałam krokusami Staw Brodowski - opowiadała Marta. - Było fajnie, dostałam misia maskotkę, ciepłą herbatę a w szkole szóstkę z przyrody. Tutaj też przyjdę wiosną zobaczyć, jak zakwitną nasze krokusy - dodała z uśmiechem.

Wspólnie z uczniami krokusy sadziła wychowaczyni Dorota Pawełko. - Najpilniej pracują Kacper i Adrian - oceniała na gorąco. - Podczas lekcji trudno ich utrzymać w ławce, a tutaj pracują wzorowo - chwaliła.

Swoją cegiełkę do krokusowej rewolucji dołożyli w ostatnich dniach mieszkańcy szczecińskiego Pogodna zrezszeni w Stowarzyszeniu „Pogodniak" wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. Czorsztyńskiej. Przekazne przez członków stowarzyszenia cebulki (w sumie ponad 700) posadzone zostały w pobliżu szkoły. 

Dalszym ciągiem krokusowej rewolucji będzie wiosenny konkurs fotograficzny „Krokusy za krokusy". Oprócz tradycyjnego prezentu, tj. cyfrowego aparatu fotograficznego, na zwycięzców będą czekać także vouchery o wartości 500 zł każdy do wykorzystania dla dwóch osób w restauracji hotelu Radisson Blu w Szczecinie. ©℗

(MIR)

Fot.: Sylwiusz MOŁODECKI

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA