Piątek 21 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Nowicjusze w akcji

Data publikacji: 2018-11-06 13:54
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-06 14:39
Nowicjusze w akcji
Przedszkolaki wspólnie ze strażakami posadziły tysiąc krokusowych cebul na terenie Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie. Fot. Karolina Nawrocka  

Strażacy połączyli siły z przedszkolakami z Ekolandii - wspólnie posadzili we wtorek (6 listopada) tysiąc kwiatowych cebul na terenie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. Dla obydwu grup była to pierwsza edycja "Krokusowej Rewolucji".

Przedszkole Publiczne nr 73 reprezentowały starszaki z grupy Leśne Skrzaty. Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów przeprowadził krótkie szkolenie z prawidłowego sadzenia krokusów. Uczyli się również strażacy, którzy wiosną będą mogli pochwalić się szafranowymi polami na swoim terenie.

- Chcieliśmy wzbogacić nasze tereny zielone. Stąd pomysł, aby wziąć udział w "Krokusowej Rewolucji" - mówi Jacek Staśkiewicz, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP. - Świetnie współpracuje nam się z maluchami i cieszymy się, że to właśnie z najmłodszymi możemy wziąć udział w tej akcji. Zdecydowanie chcemy to powtórzyć.

Posadzenie tysiąca krokusów zajęło im niecałą godzinę. Po skończonej pracy dzieci otrzymały od Sylwiusza Mołodeckiego i Marii Myśliwiec odblaski dla swoich pupili z napisem "po mnie sprzątają". Jednak dla "Leśnych Skrzatów" to nie był koniec niespodzianek. Strażacy również postanowili nagrodzić maluchy - wręczyli im odblaskowe kamizelki oraz paski, dzięki którym będą widoczne w nocy.

Po skończonej akcji strażacy zaprosili dzieci na zwiedzanie wozów. Radość dzieci w tym momencie była nie do opisania.

- Przyjemnie oglądać współpracę przedszkolaków ze strażakami, których dzieci tak bardzo uwielbiają - mówi Maria Myśliwiec, pomysłodawczyni akcji. - Maluchy nie ukrywały radości, a obecność ulubieńców w strażackich kombinezonach jeszcze bardziej nakręcała ich do sadzenia cebulek.

Przedszkole i Komenda Wojewódzkiej PSP otrzymały po 500 sztuk cebulek od Stowarzyszenia Szczecin dla Pokoleń w ramach Inicjatywy Lokalnej.

Za to w środę (7 listopada) Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń zaprasza sympatyków "Krokusowej Rewolucji" do wspólnego sadzenial na szczecińskich bulwarach. Spotykamy się o godz. 12 na bulwarze Piastowskim, przy zejściu z mostu Długiego.

(KaNa)

Na zdjęciu: Przedszkolaki wspólnie ze strażakami posadziły tysiąc krokusowych cebul na terenie Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie.

Fot. Karolina Nawrocka

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA