sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2018 > Serce z krokusów na pl. Tobruckim

Serce z krokusów na pl. Tobruckim [GALERIA, FILM]

Serce z krokusów na pl. Tobruckim
Data publikacji: 2018-10-27 14:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-28 13:17
Wywietleń: 2581 358441

Stało się – kilkanaście tysięcy krokusowych cebul posadzonych zostało w sobotę na placu Tobruckim w Szczecinie. To miejsce wybrali Czytelnicy w konkursie zorganizowanym przez „Kurier” w ramach „Krokusowej Rewolucji”. Ta społeczna inicjatywa istnieje od siedmiu lat i przerosła najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców: Marii Myśliwiec, Sylwiusza Mołodeckiego oraz Pawła Kurdziałka.

Silny wiatr oraz zimna pogoda nie zniechęciły sympatyków lokalnej inicjatywy do pracy i zabawy, jaką jest sadzenia krokusowych cebul. Do sobotniej akcji ochoczo włączyli się szczecinianie, a wśród nich: prezydent miasta Piotr Krzystek, ogrodnik miejski Magdalena Grycko oraz dyrektor Pałacu Młodzieży Elwira Rewcio.

Cieszę się, że mieszkańcy wybrali plac Tobrucki na miejsce, w którym posadzonych zostało te kilkanaście tysięcy krokusów – mówi Maria Myśliwiec. – To będzie piękna kontynuacja naszego napisu „kocham Szczecin”, który znajduje się w dolnej części placu Tobruckiego.

Cebulki udało się posadzić w niecałą godzinęJednak nie zamienią się one w szafranowe pola tylko w wielkie krokusowe serce. To pomysł Marii Myśliwiec, która jest organizatorką społecznej akcji przenoszenia krokusowych kobierców z Jasnych Błoni na inne tereny Szczecina.

Bardzo podoba mi się pomysł wykorzystania tej drugi części placu – mówi Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów. – Jestem wdzięczny Zakładowi Usług Komunalnych za wyrażenie zgody na to, abyśmy mogli się tutaj rozgościć. To miejsce na pewno będzie pięknym zakątkiem, który odwiedzać będą szczecinianie i turyści. 

Początkowo miało zostać posadzonych 10 tys. cebul.

– Zdecydowaliśmy się jednak na dołożenie krokusów tak, aby to serce wyglądało i było efektowne – tłumaczył Sylwiusz Mołodecki.

Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń i „Kurier Szczeciński” już teraz zachęcają szczecinian, aby wiosną wybrali się na spacer w okolice placu Tobruckiego. – Będzie co oglądać – obiecują uczestnicy "Krokusowej Rewolucji".

(KaNa)

Film i fot. Dariusz Gorajski

Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim

Komentarze

Zuzka 666
Ile energii , wysiłku i precyzji kosztuje wykonanie takiego serca .Moje gratulacje dla człowieka który to stworzył. Żeby było pięknie muszą być dobre podstawy.
2018-10-28 12:55:24
Miś
Nieopodal stara fontanna. Działała przez sto lat prawie dając ludziom ochłodę. Nawet komuniści jej nie psuli a nawet dbali. Przyszła barbarzyńska waaadza, zdewastowała i fontannę szczeciniakom i piękny budynek po starej drukarni na rogu. Wsadź sobie waaadzo to serduszko... do butów i znikaj. Nie chcemy tej waaadzy. Chcemy fontannę.
2018-10-27 22:29:08

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie