czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2018 > Serce z krokusów na pl. Tobruckim

Serce z krokusów na pl. Tobruckim [GALERIA, FILM]

Serce z krokusów na pl. Tobruckim
Data publikacji: 2018-10-27 14:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-28 13:17
Wywietleń: 2450 358441

Stało się – kilkanaście tysięcy krokusowych cebul posadzonych zostało w sobotę na placu Tobruckim w Szczecinie. To miejsce wybrali Czytelnicy w konkursie zorganizowanym przez „Kurier” w ramach „Krokusowej Rewolucji”. Ta społeczna inicjatywa istnieje od siedmiu lat i przerosła najśmielsze oczekiwania jej pomysłodawców: Marii Myśliwiec, Sylwiusza Mołodeckiego oraz Pawła Kurdziałka.

Silny wiatr oraz zimna pogoda nie zniechęciły sympatyków lokalnej inicjatywy do pracy i zabawy, jaką jest sadzenia krokusowych cebul. Do sobotniej akcji ochoczo włączyli się szczecinianie, a wśród nich: prezydent miasta Piotr Krzystek, ogrodnik miejski Magdalena Grycko oraz dyrektor Pałacu Młodzieży Elwira Rewcio.

Cieszę się, że mieszkańcy wybrali plac Tobrucki na miejsce, w którym posadzonych zostało te kilkanaście tysięcy krokusów – mówi Maria Myśliwiec. – To będzie piękna kontynuacja naszego napisu „kocham Szczecin”, który znajduje się w dolnej części placu Tobruckiego.

Cebulki udało się posadzić w niecałą godzinęJednak nie zamienią się one w szafranowe pola tylko w wielkie krokusowe serce. To pomysł Marii Myśliwiec, która jest organizatorką społecznej akcji przenoszenia krokusowych kobierców z Jasnych Błoni na inne tereny Szczecina.

Bardzo podoba mi się pomysł wykorzystania tej drugi części placu – mówi Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów. – Jestem wdzięczny Zakładowi Usług Komunalnych za wyrażenie zgody na to, abyśmy mogli się tutaj rozgościć. To miejsce na pewno będzie pięknym zakątkiem, który odwiedzać będą szczecinianie i turyści. 

Początkowo miało zostać posadzonych 10 tys. cebul.

– Zdecydowaliśmy się jednak na dołożenie krokusów tak, aby to serce wyglądało i było efektowne – tłumaczył Sylwiusz Mołodecki.

Stowarzyszenie Szczecin dla Pokoleń i „Kurier Szczeciński” już teraz zachęcają szczecinian, aby wiosną wybrali się na spacer w okolice placu Tobruckiego. – Będzie co oglądać – obiecują uczestnicy "Krokusowej Rewolucji".

(KaNa)

Film i fot. Dariusz Gorajski

Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim Serce z krokusów na pl. Tobruckim

Komentarze

Zuzka 666
Ile energii , wysiłku i precyzji kosztuje wykonanie takiego serca .Moje gratulacje dla człowieka który to stworzył. Żeby było pięknie muszą być dobre podstawy.
2018-10-28 12:55:24
Miś
Nieopodal stara fontanna. Działała przez sto lat prawie dając ludziom ochłodę. Nawet komuniści jej nie psuli a nawet dbali. Przyszła barbarzyńska waaadza, zdewastowała i fontannę szczeciniakom i piękny budynek po starej drukarni na rogu. Wsadź sobie waaadzo to serduszko... do butów i znikaj. Nie chcemy tej waaadzy. Chcemy fontannę.
2018-10-27 22:29:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie