niedziela, 12 lipca 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja 2017 > Sobota z krokusami

Sobota z krokusami [GALERIA, FILM]

Sobota z krokusami
Data publikacji: 2017-10-28 15:17
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-29 11:32
Wywietleń: 2287 298695

Za nami kolejna z tegorocznych odsłon Krokusowej rewolucji, społecznej inicjatywy sadzenia kwiatów wiosny z Kurierem Szczecińskim. Tym razem na nadodrzańskim bulwarze Piastowskim w Szczecinie. Sadzili duzi, sadzili mali. Sadzili całymi rodzinami. Najwytrwalsi i tym razem nie zawiedli. Mimo że aura nie rozpieszczała - silny wiatr i chłód - dzięki ich zaangażowaniu i dłoniom za kilka miesięcy wszyscy ujrzą to miejsce jeszcze piękniejszym, bardziej ukwieconym.

W pasie zieleńca między siedziskami przy wodzie i ścieżką rowerową, ciągnącego się wzdłuż tego odrzańskiego nabrzeża od mostu Długiego w kierunku estakady Trasy Zamkowej, dosadziliśmy 5000 cebule krokusów w kolorze żółtym, które ufundowały wspólnie nasza redakcja i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. 

We wspólnym upiększaniu Szczecina wspierali nas radośni i niezawodni wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 przy ul. Przylesie w Zdunowie. Dwóch Adrianów, Dominik, Klaudiusz, Paweł, Dawid i Mikołaj stawili się z opiekunem Arturem Węgrzyńskim, który podkreślał, że od uczestnictwa w sadzeniu krokusowych cebul nie odwiódłby ich nawet ulewny deszcz. 

- Musiałyby chyba żaby spadać z nieba, żebyśmy nie przyjechali - żartował pan Artur. - Zawsze staramy się brać udział w akcjach i inicjatywach, które ubarwiają Szczecin. W najbliższych dniach szykujemy się także do kolejnego już sadzenia krokusów także w naszym najbliższym otoczeniu, na terenie ośrodka.

Byli obecni  Maria Myśliwiec, przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, pomysłodawczyni przeniesienia krokusowych dywanów wzorem Jasnych Błoni w inne miejsca w mieście, oraz Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów, wtajemniczający zawsze zebranych w arkana sztuki sadzenia.

We wspólnym sadzeniu krokusów i tym razem wzorem poprzednich lat uczestniczyli z nami również - można by rzec - weterani "Krokusowej rewolucji", bo od samego początku. To uczniowie Gimnazjum nr 34, pod okiem opiekunki pani Natalii Kędzierskiej, której towarzyszyli córeczka Eliza i mąż Dawid, wykładowca wydziału matematyczno-fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, jak również uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych nowego - po reformie oświatowej - szczecińskiego iLO nr 16 wraz z Małgorzatą Iwin, opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz Ryszardem Kurtyką, opiekunem samorządu uczniowskiego. ©℗

(MIR)

Zdjęcia i film: Mirosław WINCONEK

 

 

Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami Sobota z krokusami

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie