sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sobota. Kurs na bulwar Piastowski

Sobota. Kurs na bulwar Piastowski

Sobota. Kurs na bulwar Piastowski
Data publikacji: 2017-10-27 11:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:54
Wywietleń: 2373 298331

To już w sobotę (28 października) w samo południe ruszamy z tegoroczną odsłoną Krokusowej rewolucji, społecznej inicjatywy z Kurierem Szczecińskim. Dotarły do naszej redakcji już nawet zgłoszenia od osób, które zadeklarowały, że chętnie w ten weekend do nas się przyłączą, czyli do jesiennego sadzenia tysięcy cebul kwiatów wiosny, ufundowanych przez naszą redakcję z finansowym wsparciem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Obieramy więc wszyscy kurs na szczeciński bulwar Piastowski. Ponownie, bo to nadodrzańskie miejsce tak chętnie odwiedzane nie tylko przez szczecinian, upiększaliśmy nimi również w ubiegłym roku wspierani przez uczniów szczecińskich szkół.

W pasie zieleńca między siedziskami przy wodzie i ścieżką rowerową, ciągnącego się wzdłuż tego odrzańskiego nabrzeża od mostu Długiego w kierunku estakady Trasy Zamkowej, będziemy od sobotniego południa dosadzać cebule. Mamy nadzieję, że – mimo zaskakującej także nas zmiany – posadzimy je wspólnie z licznym gronem naszych Czytelników. Na przekór przeciwnościom, okolicznościom i pogodzie dla siebie samych, naszych bliskich, znajomych, dla miasta. By kolejne krokusy budziły nas już za kilka miesięcy kolorami i mocą swej pozytywnej energii. Zapraszamy i czekamy! Zbiórka o godz. 12 tuż przy zejściu z mostu Długiego w alejce żeglarzy.

Sobotnie sadzenie krokusów - tak zakładamy - powinno nam zająć do dwóch godzin. Na miejscu zbiórki na chętnych będzie już czekał specjalistyczny sprzęt do robienia dołków w ziemi. Naszym Czytelnikom nie pozostaje nic innego, jak zabrać ze sobą entuzjazm i dobry humor ( ewentualnie po parze rękawiczek ochronnych na dłonie, bo wysadzane do gruntu cebulki zaprawiane są w celach ochronnych sproszkowanym preparatem). 

Przez lata „Krokusowej rewolucji” wspólnie właśnie tak – na lepsze – mocą jej pozytywnej energii staraliśmy się zmieniać m.in. dawną aleję kwiatową, urozmaicaliśmy Wały Chrobrego, dodawaliśmy barw nabrzeżom Jeziora Słonecznego i Stawu Brodowskiego. 

Przypominamy, że nadal czekamy na kolejne zgłoszenia od szczecińskich społeczników: osób indywidualnych, wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, rad osiedlowych, placówek oświatowych i wychowawczych oraz firm. Na łamach „Kuriera” będziemy przedstawiali bohaterów tegorocznej wielkiej społecznej akcji, odwiedzali miejsca, w których zamierzacie lub już posadziliście kwiatowe dywany. Liczymy na zaproszenia od naszych Czytelników, przekazywane na numer tel. 91-44-29-212 lub 216, a także e-mailowo: arleta.nalewajko@24kurier.pl oraz miroslaw.winconek@24kurier.pl.

Natomiast poza Szczecinem krokusy od i z „Kurierem” posadzimy w siedmiu ośrodkach województwa, m.in. w Nowogardzie, Dębnie, Czarnem, Mechowie (gm. Płoty) i Resku. Czekamy na akces kolejnych, informując jednocześnie, że pula krokusów od „Kuriera” jest już rozdysponowana i wyczerpana. ©℗

(MIR)

Na zdjęciu: W ubiegłym roku pod sztandarami "Kuriera Szczecińskiego" i "Krokusowej rewolucji" w upiększaniu bulwaru Piastowskiego wspomagali nas m.in. uczniowie Gimnazjum nr 34 i Gimnazjum nr 9 oraz pracownicy Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. W ostatnią sobotę października zachęcamy wszystkich do ponownego w tym miejscu spotkania z kwiatami w roli głównej.

Fot. Mirosław WINCONEK

Sobota. Kurs na bulwar Piastowski Sobota. Kurs na bulwar Piastowski Sobota. Kurs na bulwar Piastowski Sobota. Kurs na bulwar Piastowski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie