Za nami kolejna z tegorocznych odsłon Krokusowej rewolucji, społecznej inicjatywy sadzenia kwiatów wiosny z Kurierem Szczecińskim. Tym razem na nadodrzańskim bulwarze Piastowskim w Szczecinie. Sadzili duzi, sadzili mali. Sadzili całymi rodzinami. Najwytrwalsi i tym razem nie zawiedli. Mimo że aura nie rozpieszczała - silny wiatr i chłód - dzięki ich zaangażowaniu i dłoniom za kilka miesięcy wszyscy ujrzą to miejsce jeszcze piękniejszym, bardziej ukwieconym.
W pasie zieleńca między siedziskami przy wodzie i ścieżką rowerową, ciągnącego się wzdłuż tego odrzańskiego nabrzeża od mostu Długiego w kierunku estakady Trasy Zamkowej, dosadziliśmy 5000 cebule krokusów w kolorze żółtym, które ufundowały wspólnie nasza redakcja i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
We wspólnym upiększaniu Szczecina wspierali nas radośni i niezawodni wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 przy ul. Przylesie w Zdunowie. Dwóch Adrianów, Dominik, Klaudiusz, Paweł, Dawid i Mikołaj stawili się z opiekunem Arturem Węgrzyńskim, który podkreślał, że od uczestnictwa w sadzeniu krokusowych cebul nie odwiódłby ich nawet ulewny deszcz.
- Musiałyby chyba żaby spadać z nieba, żebyśmy nie przyjechali - żartował pan Artur. - Zawsze staramy się brać udział w akcjach i inicjatywach, które ubarwiają Szczecin. W najbliższych dniach szykujemy się także do kolejnego już sadzenia krokusów także w naszym najbliższym otoczeniu, na terenie ośrodka.
Byli obecni Maria Myśliwiec, przewodnicząca Rady Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, pomysłodawczyni przeniesienia krokusowych dywanów wzorem Jasnych Błoni w inne miejsca w mieście, oraz Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów, wtajemniczający zawsze zebranych w arkana sztuki sadzenia.
We wspólnym sadzeniu krokusów i tym razem wzorem poprzednich lat uczestniczyli z nami również - można by rzec - weterani "Krokusowej rewolucji", bo od samego początku. To uczniowie Gimnazjum nr 34, pod okiem opiekunki pani Natalii Kędzierskiej, której towarzyszyli córeczka Eliza i mąż Dawid, wykładowca wydziału matematyczno-fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, jak również uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych nowego - po reformie oświatowej - szczecińskiego iLO nr 16 wraz z Małgorzatą Iwin, opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariusza oraz Ryszardem Kurtyką, opiekunem samorządu uczniowskiego. ©℗
(MIR)
Zdjęcia i film: Mirosław WINCONEK