Dla znaczącego producenta, jakim jest Grupa Azoty Police, fundamentalne znaczenie ma poziom wykształcenia obecnych i przyszłych kadr. Kompetencje zawsze trzeba podnosić, bo na rynku toczy się konkurencyjna walka o to, kto lepiej i taniej wyprodukuje, kto więcej sprzeda i w konsekwencji która firma osiągnie największy zysk. Dostrzega to zarząd polickiej spółki, który podpisał niedawno porozumienia z dwoma szczecińskimi uczelniami wyższymi.
– Zarząd Grupy Azoty Police wspierając pracowników, którzy podnoszą swoje kompetencje zawodowe lub będą chcieli podnosić je w przyszłości podpisał 11 grudnia 2019 r. umowy z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie oraz z Wyższą Szkołą Bankową – Wydział Ekonomiczny w Szczecinie – informuje Ewa Chmielewska, pełnomocnik Grupy Azoty ds. współpracy ze szkolnictwem wyższym. Dzięki temu pracownicy chcący się kształcić otrzymali zniżki w płatnościach (czesne) na wszystkich kierunkach kształcenia.
Na ZPSB rabaty obejmą studia I i II stopnia, studia podyplomowe oraz studia MBA. W WSB zniżki dotyczą studiów: I i II stopnia, MBA, wpisowego.
Pracownik, który chciałby skorzystać ze zniżek w płatnościach za studia musi dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu w Grupie Azoty Police i powołać się na podpisaną umowę.
To nie jedyny owoc współpracy Grupy Azoty Police z oświatą i nauką. W tym miesiącu wiceprezes Grupy Azoty Police Tomasz Panas wręczył stypendia trzem uczennicom kierunku Technik Technologii Chemicznej w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Kierunek ten został utworzony dzięki podpisanemu porozumieniu między chemicznym potentatem, powiatem a szkołą.
Również w grudniu „Police” podpisały umowę z Zespołem Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie. Dla najlepszych uczniów będą stypendia naukowe, praktyki zawodowe, a dla nauczycieli szkolenia branżowe. Policka spółka objęła także patronatem klasy kształcące w zawodzie technik mechatronik i technik automatyk.
Fot. Grupa Azoty Police