Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police od lat prowadzi przemyślaną politykę, dotyczącą pozyskiwania nowych, odpowiednio wykształconych fachowców do pracy w spółce. Pozyskiwanie nowych kadr to niezwykle ważne zadanie w kontekście przyszłości i rozwoju. W jego realizacji istotną rolę ogrywa współpraca w wyższymi uczelniami i szkołami branżowymi.
Przykład takiej żywej, konkretnej współpracy mieliśmy okazję poznać w środę, 16 stycznia br., na Uniwersytecie Szczecińskim. Studenckie Koła Naukowe Wydziału Zarządzania i Ekonomii Usług wspólnie ze Strefą Kultury Studenckiej oraz z Uczelnianą Radą samorządu Studenckiego zorganizowały „IV Przegląd Kół Naukowych Uniwersytetu Szczecińskiego”.
– To wydarzenie jest dla nas dobrą okazją do zaprezentowania działalności Grupy Azoty i jednocześnie okazją do rekrutacji naszych przyszłych pracowników – mówi specjalistkia ds. rekrutacji i rozwoju z Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi Kinga Konopik.
Okazuje się, że obecność przedstawicielek w tym ważnym nie tylko dla studentów przeglądzie wynika z aktywności studenta Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Jakuba Sakowskiego, który jest „ Ambasadorem Marki Grupy Azoty”. To on poinformował o tym wydarzeniu, które jest okazją do bezpośrednich kontaktów z ewentualnymi, przyszłymi pracownikami spółki z grona studentów i absolwentów Wydziału Zarządzania i Ekonomii Usług Uniwersytetu Szczecińskiego.
I taką okazją przegląd był. Bo panie Kinga Konopik i Katarzyna Bieniek miały okazję promować wśród nich program stypendialny i naukowy. Trzeba przyznać, że jest on naprawdę atrakcyjny i jednocześnie „ skierowany na konkretne stanowiska pracy”. Zainteresowani nim studenci mogą otrzymać 1000 złotych stypendium od lutego do czerwca 2019, a potem zostać przyjęci na staż do „Polic”, który może trwać, w zależności od potrzeb od 3 do 12 miesięcy. Podczas stażu opiekować się nimi będą doświadczeni pracownicy, tuż przed emeryturą, przekazując im swoją cenną wiedzę i umiejętności ze świadomością, że przygotowują do pracy swoich następców.
– Taka jest nasza nowa metoda na przygotowanie do pracy nowych specjalistów z różnych branż. Jest różnica, bo dzięki temu możemy mieć od razu przygotowanych dobrze specjalistów, podczas gdy w przypadku pozyskiwania ich bezpośrednio z rynku trzeba ten proces przekazywania wiedzy często zaczynać od początku – wyjaśnia Katarzyna Bieniek, która wspólnie z Kingą Konopik przedstawiała podczas atrakcyjną ofertę zainteresowanych pracą w „Policach” studentom.
Warto dodać, że dobrze przemyślany program zachęcania do podjęcia pracy w polickiej spółce, studenci potraktowali z wyraźnym zainteresowaniem. Z tej mąki może być chleb…
(oz)