poniedziałek, 14 października 2019.
Strona główna > Akcje Kuriera > Cały Szczecin w kwiatach 2018 > Gotowi? Startuje "Cały Szczecin w kwiatach"!

Gotowi? Startuje "Cały Szczecin w kwiatach"!

Gotowi? Startuje "Cały Szczecin w kwiatach"!
Data publikacji: 2018-05-07 10:47
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-07 19:20
Wywietleń: 1259 326480

Ruszamy z kolejną - już 44. - edycją najbardziej znanego i lubianego z zielonych konkursów: z „Całym Szczecinem w kwiatach". Czekamy na zgłoszenia balkonów, ogrodów i tzw. innych form zagospodarowania terenów przydomowych. Warto powalczyć o uznanie jury oraz publiczności, o puchary i nagrody w tej wyjątkowej rywalizacji, jednoczącej miłośników zielonego Szczecina: dla osobistej satysfakcji i pięknego miasta.

To konkurs adresowany do wszystkich, którzy z pasją aranżują zielenią otoczenie swych nieruchomości - od balkonów, przez podwórka i skwery, po ogrody. Rywalizacja otwarta zarówno dla osób indywidualnych, jak również szkół i ośrodków wychowawczych, firm i instytucji, także dla organizacji społecznych. Mamy nadzieję, że wśród pretendentów do prestiżowych tytułów i cennych nagród nie zabraknie wspólnot mieszkaniowych z ich zielonymi podwórkami i przedogródkami.

Jest to konkurs organizowany przez nasz „Kurier", a pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta. Rywalizacja ciesząca się zasłużonym prestiżem, jaka z roku na rok zdobywa coraz większe grono sympatyków i przyjaciół, także uznanie uczestników oraz wsparcie sponsorów.

Nie inaczej będzie również tym razem. Zapraszamy więc do udziału konkursie, który każdego roku w Szczecinie - od wiosny do jesieni - ogniskuje uwagę opinii publicznej, rozpala nadzieje i emocje miłośników zieleni. Zapraszamy do wyjątkowej rywalizacji, której ideą jest „propagowanie estetyki oraz różnych form upiększania miejsca zamieszkania poprzez dobór i pielęgnację roślin".

Nie trzeba wiele, aby wziąć udział w tej zielonej rywalizacji, zgłosić doń przyjaciela czy sąsiada. Wystarczy do 25 maja przekazać zgłoszenie - mailem lub telefonicznie, osobiście czy na karcie pocztowej (bezpłatna skrzynka „Kuriera" przy siedzibie redakcji) - na adres: redakcja@24kurier.pl, albo: „Kurier Szczeciński", pl. Hołdu Pruskiego 8 (tel. 91-44-29-101 lub 91-44-29-104, fax 91-44-29-105). W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy (najlepiej komórkowy), warto też wskazać kategorię. Natomiast w tytule maila lub na karcie umieścić nazwę konkursu: „Cały Szczecin w kwiatach".

W pierwszym etapie zostaną ocenione wszystkie zgłoszone do konkursu „ogrody marzeń". Do ostatniego, finałowego - który zakończy się we wrześniu - przejdą wyłącznie najlepsze. Powalczą o miejsca na podium w swoich kategoriach. Jednak na znaczące wyróżnienia mogą liczyć również debiutanci. Rywalizacja toczyć się będzie także o dwie nagrody specjalne, niezależne od werdyktu konkursowego jury. Wybór zwycięzcy pierwszej będzie należał do Czytelników „Kuriera", czyli publiczności. Natomiast wybór laureata drugiej - w rękach Magdaleny Grycko, Ogrodnika Miasta.

***

Tradycyjnie, uczestnicy będą rywalizowali w kategoriach: balkonów, ogrodów i innych form przydomowego zagospodarowania terenu zielonego (zgłoszenia indywidualne, zbiorowe, instytucje). Jury będzie oceniać dobór i różnorodność nasadzonych roślin, walory estetyczne i oryginalność kompozycji, ale także wiedzę i zaangażowanie ich twórców. ©℗

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

Gotowi? Startuje "Cały Szczecin w kwiatach"! Gotowi? Startuje "Cały Szczecin w kwiatach"! Gotowi? Startuje "Cały Szczecin w kwiatach"! Gotowi? Startuje "Cały Szczecin w kwiatach"!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie