10 ośrodków wczasowych dla Szczecina
Szczecin – mimo korzystnego usytuowania miasta wśród puszcz i jezior – nie posiada odpowiedniej ilości wczasów świątecznych. Dlatego też – obok dalszych inwestycji nad jeziorami – Głębokiem, Dąbie i Arkonka – powstanie kilka innych ośrodków.
I tak na jednej z wysp odrzańskich organizowane jest kąpielisko Dziewoklicz: funkcje pomocnicze mają spełniać ośrodki w Bartoszewie, nad rzeką Świętą i w Trzebieży. W przyszłości przewidziana jest odbudowa dawnego solarium w Grabowie i kąpielisk w Lubczynie i Bystrej na wschodnim brzegu jeziora Dąbie.
Na sztucznej wyspie Chełminek (u ujścia Roztoki Odrzańskiej do Zalewu Szczecińskiego) w okolicy Trzebieży powstanie duży camping żeglarski. Rozważa się również sprawę odbudowy kąpieliska w Policach.
„Kurier Szczeciński” z 7 marca 1960 r.
Mikrobusy „Nysa” na rynkach zagranicznych
Mikrobusy, sanitarki i furgonetki marki „Nysa” produkowane przez ZBNS w Nysie na Opolszczyźnie, nie tylko cieszą się dużym powodzeniem na rynku krajowym, lecz znane są także na dobrze za granicą. Spotkać je można na drogach Czechosłowacji, Węgier, Turcji, Grecji, Norwegii. W tych dniach zakłady w Nysie wypuściły 2-tysięczny samochód.
„Kurier Szczeciński” z 14 marca 1960 r.
Czaszkę mamuta wyłowili gdyńscy rybacy
Niecodziennego połowu dokonała załoga gdyńskiego superkutra „Gdy-183”. Rybacy wyłowili sieciami w Zatoce Gdańskiej olbrzymią czaszkę zwierzęcia.
Jak wykazały badania przeprowadzone przez specjalistów z Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni, wyłowiono z dna Zatoki Gdańskiej czaszkę mamuta. Ma ona długości ok. 1,5 metra i pół metra wysokości.
Wyłowienie czaszki mamuta w Zatoce Gdańskiej wywołało duże zainteresowanie. Czaszkę tego zwierzęcia zabezpieczył i przejął do zbiorów Morski Instytut Rybacki.
„Kurier Szczeciński” z 16 marca 1960 r.