Czy brakoróbstwo w „Diorze” stanie się przedmiotem rozprawy sądowej?
Prokuratura powiatowa w Dzierżoniowie wszczęła śledztwo w sprawie wypuszczenia na rynek przez Zakłady Radiowe „Diora” dość znacznej liczby radioodbiorników z różnymi usterkami.
Podstawę śledztwa stanowią, protokoły pokontrolne nadesłane przez wojewódzkich inspektorów PIH z Wrocławia, Zielonej Góry, Gdańska, Lublina, Olsztyna i Szczecina. Kontrolerzy zakwestionowali jakość przeszło 1000 oddanych do sprzedaży radioodbiorników.
„Kurier Szczeciński” z 25 marca 1960 r.
MPO bez taboru?
Komisja Wydziału Komunikacji NRN, wydała ostateczną decyzję o przekazaniu na złom 28 samochodów z demobilu, eksploatowanych dotychczas przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Szczecinie.
Niektóre z tych wozów mają za sobą prebieg kilkakrotnie dłuższy od dopuszczalnych norm.
Kasacja ma nastąpić najpóźniej we wrześniu br. Wtedy w dyspozycji MPO zostanie tylko 8 wozów skrzyniowych, 2 Skody bezpylne, i 2 tzw. bajadery (na podwoziu Stara) i 8 samochodów do wywożenia śmieci z karoseriami skonstruowanymi na miejscu.
Istnieje więc obawa, że w Szczecinie komisja z MGK, której członkowie potwierdzili konieczność uzupełnienia taboru MPO, nie byli jednak w stanie zagwarantować dostawy nowego sprzętu.
„Kurier Szczeciński” z 30 marca 1960 r.
Automatyczne stacje benzynowe
Nareszcie! Przemysł aparatów pomiarowych przystępuje do produkcji automatycznych pomp dla stacji benzynowych. Pompy te zaopatrzone będą w silniki elektryczne. W bieżącym roku ponad 500 sztuk takich automatów, wytwarzanych w kraju, otrzyma Centrala Produktów Naftowych. Dotychczas automatyczne pompy sprowadzaliśmy z zagranicy, w niewystarczających ilościach i dlatego, szczególnie na prowincji, często jeszcze spotkać można stacje z ręcznymi pompami.
„Kurier Szczeciński” z 3 kwietnia 1960 r.