Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Zapisane w „Kurierze” (24-25.05.1958)

Data publikacji: 12 stycznia 2023 r. 09:57
Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2023 r. 09:57
Zapisane w „Kurierze” (24-25.05.1958)
 

Od 1 czerwca nie budzą nas w nocy klaksony

Uczestnicy narady w Wydziale Drogowym MRN zaakceptowali propozycję wprowadzenia od 1 czerwca – ruchu bezdźwiękowego, na razie wyłącznie w nocy. W późniejszym terminie rozpatrywać się będzie możliwość zastosowania tego rodzaju ruchu również w dzień.

„Kurier Szczeciński” z 24 maja 1958 r.

Wiktor Dolling chce stać się kobietą

Wiktor Dolling, b. robotnik londyńskich hal mięsnych opuścił swą żonę, ponieważ chciał stać się kobietą.

Jak podał w czwartek londyński sąd rozwodowy, Dolling, który ożenił się w 1950 roku, już wkrótce po zawarciu małżeństwa zaczął wykazywać psychiczne cechy kobiety.

Dollingowie mają jedno dziecko i od roku żyją w separacji. Obecnie żona wniosła do sądu sprawę o rozwód.

Dolling jest fizycznie 100-procentowym mężczyzną, jednakże jak orzekli lekarze cierpi on na szczególną chorobę umysłową, która sprawia, iż czuje się on kobietą i chce być kobietą.

Za poradą lekarzy i na własną prośbę Dolling otrzymał dawkę hormonów, aby, jak to napisała żona, „przyspieszyć i ułatwić rozwinięcie się cech kobiecych”.

Dolling nosi obecnie suknie kobiece i jest „urzędniczką” na kolei. W jednym z argumentów przedłożonych sądowi podpisał się jako Wiktoria zamiast Wiktor.

„Kurier Szczeciński” z 24 maja 1958 r.

21 tys. beczek śledzia przywozi „Morska Wola”

W drodze do Szczecina znajduje się statek-baza „Morska Wola”, który wiezie 21 tys. beczek śledzia z Morza Północnego. W nocy z poniedziałku na wtorek „Morska Wola” spodziewana jest w Świnoujściu, gdzie wyładuje część ładunku, po czym z resztą przybędzie do Szczecina.

Na Morzu Północnym znajduje się statek-baza „Kaszuby”, który przywiózł dla jednostek łowczych 30 tys. pustych beczek, sól i węgiel oraz żywność dla załóg rybackich.

Na łowiskach Morza Północnego przebywa obecnie 90 jednostek polskich – „Dalmoru”, „Gryfa”, „Odry” i „Arki”. Jak dotychczas najlepiej wiedzie się rybakom „Gryfa”, którzy wykonali już ok. 71 proc. planu miesięcznego. Dziś wyruszy na łowiska statek łącznikowy „Jastarnia”. Zawiezie on naszym rybakom świeże warzywa, puste beczki i korespondencje.

„Kurier Szczeciński” z 25 maja 1958 r.

Mięso w sklepach ma być wcześniej

Dla usprawnienia sklepów szczecińskich w mięso, postanowiono przyśpieszyć o dwie godziny wydawanie towarów w zakładach mięsnych, tj. przystąpić do obsługi odbiorcy już od 4 godziny rano. Umożliwi to wcześniejsze rozpoczęcie sprzedaży w sklepach.

„Kurier Szczeciński” z 25 maja 1958 r.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA