Czwartek, 23 marca 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Zapisane w „Kurierze” (19-20.04.1958)

Data publikacji: 02 grudnia 2022 r. 09:11
Ostatnia aktualizacja: 02 grudnia 2022 r. 09:11
Zapisane w „Kurierze” (19-20.04.1958)
 

Łobuzerskie wybryki

Mieszkańcom ulic Jakuba Bojki, Hoene-Wrońskiego i pobliskich zatruwają życie łobuzerskie wybryki młodzieży mieszkającej w tym rejonie. Rozbrykane dzieci wybijają szyby, niszczą ogrodzenia, rynny, łamią krzaki i drzewa. zrywają anteny radiowe, zanieczyszczają ekskrementami klatki schodowe.

Do ulubionych „zabaw” należy strzelanie z procy w okna lub wrzucanie przez nie do mieszkań kamieni, wapna i jaj. Uwagi czynione przez lokatorów wywołują tylko większe nasilenie chuligańskich wybryków. Lokatorzy są w posiadaniu nazwisk i proszą IV Komisariat MO o opiekę, my natomiast prosimy, by sprawą zainteresowało się również kierownictwo Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Reymonta.

„Kurier Szczeciński” z 19 kwietnia 1958 r.

Dzieci proszą o piasek

W Szczecinie jest dużo dzieci i dla nich właśnie Miejski Zarząd Zieleni urządził jeden z placów. I jest już nareszcie wiosna, ale nie na pl. Dziecka, gdyż jest on nadal po „zimowemu” zaniedbany.

W piaskownicy brak piasku, nie ma huśtawek ani drabinek, przydałyby się też chociaż dwie ławki. Jeżeli MZZ nie może na razie zaopatrzyć placu w te przedmioty, to trudno – dzieci poczekają. Ale o piasek proszą już teraz.

„Kurier Szczeciński” z 19 kwietnia 1958 r.

Pierwsza szczecińska pralka zdała egzamin

W warsztatach „Radiomechaniki” odbyła się próba prania bielizny na pralce elektrycznej LKR-1 wyprodukowanej przez spółdzielnię. Próba wypadła pomyślnie. Pralka jest estetycznie wykonana z wsuwaną do środka wyżymaczką i dzbanem o pojemności 60 l wody cyrkulującej bez nagannie.

W  warsztatach po pierwszej małej serii pralek tego typu przygotowywana jest następna (20 sztuk), po czym „Radiomechanika” przystąpi do seryjnej produkcji.

W przyszłości spółdzielnia podejmie również produkcję silników do pralek – w oparciu o pomoc techniczną Politechniki Szczecińskiej.

„Kurier Szczeciński” z 20 kwietnia 1958 r.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA