środa, 20 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Protest na wyświetlaczach autobusów SPPK

Protest na wyświetlaczach autobusów SPPK

Protest na wyświetlaczach autobusów SPPK
Data publikacji: 2019-01-21 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-29 12:39
Wywietleń: 4681 372452

"Protest" - z takim hasłem na wyświetlaczach jeżdżą od poniedziałkowego poranka autobusy Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Akcja miała się rozpocząć pod koniec ub. tygodnia, została jednak wstrzymana ze ze względu na żałobę narodową.

SPPK utrzymuje się głównie ze zleceń szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Należy do gmin Szczecin i Police. Jednak w przeciwieństwie do szczecińskich spółek autobusowych, w 100 proc. należących do Szczecina, od lat traktowane jest po macoszemu. Inwestycje w tabor i modernizację bazy przeprowadza głównie dzięki zaangażowaniu własnych środków - spółki ze Szczecina co roku otrzymują na to miliony złotych lub po prostu nowe autobusy. W dodatku stawki, jakie SPPK otrzymuje za tzw. wozokilometr są mocno zaniżone, a cały rok 2018 spółka pracowała bez umowy, którą ze Szczecinem udało się podpisać dopiero pod koniec grudnia. 

Protest popierają wszystkie organizacje związkowe, działające w polickiej spółce. Pracownicy mają dość dyskryminowania firmy przez władze Szczecina. Czara goryczy przelała się, gdy ujawniono stawki, za jakie żółto-zielone autobusy mają kursować w 2019 r. Są one jeszcze niższe, niż  rok temu. Jeśli na wtorkowej sesji szczecińskiej Rady Miasta nie zapadną żadne konkretne decyzje, dotyczące funkcjonowania szczecińsko-polickiego podmiotu, protest może się zaostrzyć.

(isz)

Fot. Agnieszka Spirydowicz

Komentarze

Maciej
Licencja na linii107 wygasła 31-12-2018r ha ha ha!
2019-01-23 16:44:45
Maciej
Licencja na linii107 wygasła 31-12-2018r ha ha ha!
2019-01-23 16:40:39
Kierowca SPAD
A ja jestem kierowca z Dąbia i bardzo sobie chwalę, jak dla mnie inne zajezdnie są nic nie warte i mogą upaść
2019-01-21 23:12:38
KIEROWCA Z KLONOWUCA
NIE TYLKO POLICE POWINNY STRAJKOWAĆ MOŻE MY KIEROWCY NA ZAJEZDNI KLONOWICA TEŻ POWINNIŚMY POWIEDZIEĆ DOSYĆ TEGO DZIADOSTWA.
2019-01-21 21:21:31
Kierowca autobusu
NIECH KTOŚ SIĘ WKOŃCU WEŹMIE ZA TEN G...NY PKS I ZA STAN TECHNICZNY AUTOBUSÓW TEGO PRZEWOŹNIKA MOŻE TAK SZANOWNY ZDITM PRZESTANIE PALIĆ GŁUPA I WKOŃCU ZAJMIE SIĘ PEKAESEM!!!!.
2019-01-21 21:18:41
Antek 787 Dreamliner
Według mnie to wina PKSu Ich Autobusy są w opłkanym stanie
2019-01-21 17:27:59
tak to widzę
To jest q...a chore ! Czas biegnie, inflacja w ostatnich latach swoje uzbierała co widać w sklepach i innych usługach, a tu... jeszcze niższe stawki niż rok wcześniej. Odpowiedzialnym czas się zatrzymał ? Lewitują ? A z tą koleją metropolitarną to nie byłbym taki pewny. No chyba, że będzie przymus reorganizując linie KM, tak jak to zrobiono po oddaniu pętli Turkusowa.
2019-01-21 15:23:47
dino
@ miki 2019-01-21 08:51:34 Czy ktoś FORMALNIE spytał skąd u "proroków" ta wiedza, czy tylko się na ten temat szepcze po kątach?!
2019-01-21 11:35:41
hmm
A kto jest prezesem tej spółki i jak długo tam zasiada?
2019-01-21 10:53:51
Janusz
Czyli trza bydzie rower wyciągnąć z piewnicy a no żeby jako do pracy dojechać
2019-01-21 10:44:41
Miejski łazęga
Obawiam się,że kierowcy godząc się za taką formę zatrudnienia i stawki-sami się pogrążają i przyczyniają do niewolniczej pracy.Na horyzoncie niebawem pojawi się kolej metropolitarna.Czy dzisiaj ktoś w społce zdaje sobie sprawę z tego co to będzie dla społki oznaczać-? Oczywiście będą zaklinać rzeczywistość i ślepo wierzyć w to,że się"obronią" ale to utopia-fikcja.Będzie jeszcze gorzej.
2019-01-21 09:45:47
jan
Czyli albo trzeba się oddzielić od Szczecina i być niezależnym. Zostaje jeszcze własny samochód :)
2019-01-21 08:51:51
miki
A prorocy z Urzędu Miejskiego w projekcie budżetu na 2019r przedłożonego radnym w dniu 15 listopada 2018r przewidzieli, że w wyniku przetargu ogłoszonego 28 listopada obsługę linii wybiegowych poza miasto obsługiwać będzie spółka PKS. To dopiero numer!
2019-01-21 08:51:34