piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Nauka > Uhonorowani z okazji 70 lat informatyki w Polsce

Uhonorowani z okazji 70 lat informatyki w Polsce

Uhonorowani z okazji 70 lat informatyki w Polsce
Data publikacji: 2018-11-22 21:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:48
Wywietleń: 1791 363005

Medale i statuetki z okazji 70-lecia informatyki w Polsce przyznało Polskie Towarzystwo Informatyczne. Wręczono je podczas Zachodniopomorskiej Gali Informatycznej, która odbyła się w szczecińskim Technoparku Pomerania. Za wkład w rozwój informatyki na Pomorzu Zachodnim wyróżniono kilkanaście osób z naszego województwa.

Za szczególne zasługi dla rozwoju informatyki w naszym regionie PTI przyznało dwa medale 70-lecia informatyki – prof. Wojciechowi Olejniczakowi oraz dr Barbarze Królikowskiej. Jubileuszowymi statuetkami wyróżniono także osoby i przedsięwzięcia, które tworzyły i tworzą informatyczną historię województwa zachodniopomorskiego. Otrzymali je: prof. Jerzy Sołdek - prezes Technoparku Pomerania w latach 2003-2007, prof. Wojciech Bąkowski, prof. Ignacy Dziedziczak, prof. Leon Dorozik, prof. Edward Kolbusz, prof. Antoni Nowakowski, prof. Józef Perenc, Mirosław Zajdel, dr Tomasz Komorowski, Andrzej Feterowski - obecny prezes Technoparku, oraz instytucje i organizacje - Wydział Informatyki ZUT, Technikum Informatyczne SCI, CERTUM – Powszechne Centrum Certyfikacji oraz Fundacja Rozwoju Branży Internetowej Netcamp.

Andrzeja Feterowskiego, prezesa Technoparku Pomerania, który przez wiele lat sprawował funkcję dyrektora Wydziału Informatyki Urzędu Miasta Szczecina, wyróżniono za osiągnięcia związane m.in. z budową i rozwojem serwisów informacyjnych i usługowych miasta oraz budową współdzielonej miejskiej infrastruktury światłowodowej, a także z pierwszym wdrożeniem systemu klasy ERP w jednostce samorządowej.

Obchody 70-lecia polskiej informatyki w całym kraju koordynuje PTI, które już od 35 lat zrzesza polskich profesjonalistów z tej branży. 

(g)

Fot. Marcin Boduszek

Uhonorowani z okazji 70 lat informatyki w Polsce

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie