Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Paplacz jak Google

Data publikacji: 26 kwietnia 2017 r. 08:32
Ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2020 r. 07:55
Paplacz jak Google
 

Wiktor Szymanowski stworzył nową aplikację dla wszystkich tych, którzy interesują się informacjami ze Świnoujścia. Dzięki niej na bieżąco jesteśmy informowani o tym, co piszą o krainie 44 wysp media lokalne i wojewódzkie, w tym „Kurier Szczeciński”. To niejedyna aplikacja, którą stworzył pan Wiktor.

– Zastanawiałem się, co zrobić, żeby skrócić czytelnikom dostęp do informacji. W ten sposób narodził się pomysł „paplacza”. To taki nasz świnoujski Google. Przeszukuje lokalne portale i jeżeli znajdzie tagi związane ze Świnoujściem, to wrzuca do bazy danych. Pojawia się zdjęcie i link do artykułu. Po kliknięciu kieruje czytelnika na stronę, na której materiał się ukazał. Od niedawna uzupełniłem paplacza o media wojewódzkie, w tym „Kurier Szczeciński” – mówi pan Wiktor.

Wkrótce zasięg paplacza ma być jeszcze większy. Aplikacja, a konkretniej bot zostanie rozszerzony o portale dużych stacji telewizyjnych. Za korzystanie nic nie płacimy. Możemy polubić profil paplacza na Facebooku, a o tym, jak z niego korzystać, dowiemy się poprzez rozmowę z paplaczem na massangerze. Paplacz jest też na Twitterze – jako @wTrawie. W. Szymanowski pracuje już nad kolejną ciekawą aplikacją.

– Chcę połączyć zawiadamianie SMS-owe z twitterowym. Dzięki aplikacji będziemy mogli powiadomić służby o różnych zdarzeniach. W jednej chwili mundurowi np. Straży Miejskiej będą widzieć na zdjęciu, co się dzieje, będą mieli krótki opis zdarzenia i wskazaną lokalizację, która zostanie podana automatycznie. W takim przypadku będzie to spore ułatwienie dla ludzi spoza miasta, którzy przecież wcale nie muszą wiedzieć, na jakiej ulicy się znajdują – tłumaczy nasz rozmówca.

Dodajmy, że twórca aplikacji pochodzi z Częstochowy, a w Świnoujściu mieszka od 1998 roku. Przez 18 lat służył w Marynarce Wojennej, w tym jako dowódca okrętu. Obecnie pracuje w Żegludze Świnoujskiej. Prowadził warsztaty komputerowe dla młodzieży oraz dla seniorów. Wśród swoich aplikacji ma m.in. tę, która analizuje ruch na promach. ©℗

BaT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pola_PC
2020-11-13 02:07:54
Frapujący materiał PR-owy? Informacyjny? Może po trosze wszystkiego? ... ale trochę mi teraz jednak Dziwnie, jak po-MYŚL-ę, że poznałam tegoż OTO Człowieka => Dowódcę Okrętu => ... poskramiacza BOT-ten-i-ÓW. Dziękuję :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA