sobota, 07 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Paplacz jak Google

Paplacz jak Google

Paplacz jak Google
Data publikacji: 2017-04-26 08:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:39
Wywietleń: 2259 246087

Wiktor Szymanowski stworzył nową aplikację dla wszystkich tych, którzy interesują się informacjami ze Świnoujścia. Dzięki niej na bieżąco jesteśmy informowani o tym, co piszą o krainie 44 wysp media lokalne i wojewódzkie, w tym „Kurier Szczeciński”. To niejedyna aplikacja, którą stworzył pan Wiktor.

– Zastanawiałem się, co zrobić, żeby skrócić czytelnikom dostęp do informacji. W ten sposób narodził się pomysł „paplacza”. To taki nasz świnoujski Google. Przeszukuje lokalne portale i jeżeli znajdzie tagi związane ze Świnoujściem, to wrzuca do bazy danych. Pojawia się zdjęcie i link do artykułu. Po kliknięciu kieruje czytelnika na stronę, na której materiał się ukazał. Od niedawna uzupełniłem paplacza o media wojewódzkie, w tym „Kurier Szczeciński” – mówi pan Wiktor.

Wkrótce zasięg paplacza ma być jeszcze większy. Aplikacja, a konkretniej bot zostanie rozszerzony o portale dużych stacji telewizyjnych. Za korzystanie nic nie płacimy. Możemy polubić profil paplacza na Facebooku, a o tym, jak z niego korzystać, dowiemy się poprzez rozmowę z paplaczem na massangerze. Paplacz jest też na Twitterze – jako @wTrawie. W. Szymanowski pracuje już nad kolejną ciekawą aplikacją.

– Chcę połączyć zawiadamianie SMS-owe z twitterowym. Dzięki aplikacji będziemy mogli powiadomić służby o różnych zdarzeniach. W jednej chwili mundurowi np. Straży Miejskiej będą widzieć na zdjęciu, co się dzieje, będą mieli krótki opis zdarzenia i wskazaną lokalizację, która zostanie podana automatycznie. W takim przypadku będzie to spore ułatwienie dla ludzi spoza miasta, którzy przecież wcale nie muszą wiedzieć, na jakiej ulicy się znajdują – tłumaczy nasz rozmówca.

Dodajmy, że twórca aplikacji pochodzi z Częstochowy, a w Świnoujściu mieszka od 1998 roku. Przez 18 lat służył w Marynarce Wojennej, w tym jako dowódca okrętu. Obecnie pracuje w Żegludze Świnoujskiej. Prowadził warsztaty komputerowe dla młodzieży oraz dla seniorów. Wśród swoich aplikacji ma m.in. tę, która analizuje ruch na promach. ©℗

BaT

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie