Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Od początku związana z rewalską ciuchcią. Pożegnanie pani Hani [GALERIA]

Data publikacji: 2019-08-21 16:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-13 10:50
Od początku związana z rewalską ciuchcią. Pożegnanie pani Hani
 

Na rewalskim dworcu kolejki wąskotorowej odbyło się pożegnanie Hanny Nowak, wieloletniej pracownicy Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej, która przeszła na emeryturę. Przez kilkanaście lat związana była z działalnością ciuchci, którą gmina Rewal przejęła od PKP, chcącej pozbyć się uciążliwego balastu. Na szczęście ówczesny wójt gminy Konstanty Tomasz Oświęcimski postanowił przejąć istniejącą infrastrukturę kolejową i wziął kolej na swój garnuszek. Potem były różne związane z tym perturbacje, ale na szczęście dziś kolejka wyszła na prostą i jest wielką atrakcją turystyczną gminy.

Od początku Hanna Nowak zajmowała się jej funkcjonowaniem: najpierw jako kierownik referatu kolejki wąskotorowej, a po 2014 roku jako kierownik techniczno-ekonomiczny powstałej spółki NKW.


Pracownicy i władze gminy pożegnały odchodzącą na emeryturę Hannę Nowak. Fot. M. Kwiatkowski

Na pożegnanie przybyli obecni i byli pracownicy „ciuchci”, którzy wręczyli jej prezenty, w tym m.in. model parowozu. Podziękowanie za lata współpracy złożył wójt Konstanty Tomasz Oświęcimski i prezes spółki Janusz Cetera. Był także tort z lokomotywą, a na koniec symboliczne pożegnanie lizakiem - w wykonaniu Hanny Nowak - odjeżdżającego pociągu ze stacji Rewal do Trzęsacza. 

Po przejściu na emeryturę H. Nowak nadal będzie pracowała w NKW.

Tekst i fot. M. KWIATKOWSKI

Na zdjęciu głównym: Symboliczne odprawienie odjeżdżającego pociągu przez emerytowaną pracownicę NKW.   
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Witaj !!!
2020-09-13 09:51:19
Witaj w gronie "zasobnych"emerytów!!!
Halo
2019-08-21 17:54:41
Jak można pożegnać emeryturę

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA